Laptop temizleme sonrası ekrana görüntü gelmiyor

LossSantos

Kilopat
Makaleler
1
İyi akşamlar. Toshiba P855-349 modelli laptopa sahibim. Bayadır içini temizlemek istiyordum ama gerekli tornavida olmadığı için temizleyemiyordum. Geçen akşam gerekli tornavidayı alınca başladım sökmeye. Sökme esnasında babamdan da yardım aldım. Temizleme öncesi bana bence temizleme falan dedi ben de kafaya takmıştım bayadır. Her şey normaldi gayet. Sonrada birleştirdim. Elektriği bağladım bastım powera fanlar dönmeye başladı ışıklar yandı ama ekrana görüntü gelmedi. RAM'leri çıkardım taktım, HDD'yi çıkardım taktım. Elektriği çekip power tuşuna bastım (statik elektrikten olabilir diye) ama gelmiyor. Sonra telefonumu USB'ye taktım şarj oluyor. Toshiba yazısı gelmiyor. Sadece siyah ekran var. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi akşamlar. Toshiba P855-349 modelli laptopa sahibim. Bayadır içini temizlemek istiyordum ama gerekli tornavida olmadığı için temizleyemiyordum. Geçen akşam gerekli tornavidayı alınca başladım sökmeye. Sökme esnasında babamdan da yardım aldım. Temizleme öncesi bana bence temizleme falan dedi ben de kafaya takmıştım bayadır. Her şey normaldi gayet. Sonrada birleştirdim. Elektriği bağladım bastım powera fanlar dönmeye başladı ışıklar yandı ama ekrana görüntü gelmedi. RAM'leri çıkardım taktım, HDD'yi çıkardım taktım. Elektriği çekip power tuşuna bastım (statik elektrikten olabilir diye) ama gelmiyor. Sonra telefonumu USB'ye taktım şarj oluyor. Toshiba yazısı gelmiyor. Sadece siyah ekran var. Şimdiden teşekkürler.
Ekran bağlantısını yapmayı unutmuşsunuz ya da tam takamamışsınız. Aynı sorun ilk açtığımda benim de başıma gelmişti.

Bende eski Toshiba laptopumda ekran bağlantısını yapmayı unuttuğumda böyle bir şey yaşamıştım. O kabloyu kontrol edin ama direkt çekmeyin çok kısa bir kablo.

Bağlantıyı kontrol ettim bağlı. Hdmı ile görüntü almaya çalıştım ama alamadım. Bilgisayar bir şey herhalde başlatması gerekiyor ama başlatamıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı