Laptop temizlik sonrası kaynak kullanımı yükseldi

OnlyWizard

Kilopat
Daha fazla  
@Recep Baltaş Monster T5 V13.1 dizüstü PC kullanıyorum.

Temizlik yaptıktan sonra herhangi bir oyunu açınca ekran kartı %100'e dayanıyor ve FPS 10'lara 5'lere kadar düşüyor. Bir çık bir in yapıyor, kafayı yedi bilgisayar. Yardım edin lütfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Termal macunum bitti süremedim.

Ama bence sıkıntı macundan değil bana öyle geliyor ki.

Benim dizüstünün kasasında bir sıkıntı vardı,içeride biryerleri yapıştırmam gerekiyordu kasa aksamında.İşlemcinin 1 cm üstü 1 cm sağına bir vida yuvası düşmüş oraya yapışmış,ya da ben öyle zannedeiyorum monster bilgisayarı yollarken o parça belkide vardı bilemiyorum.

Dün temizlik yaparken o parçaya baktım cımbızla değdiğimde çıkıverdi,bende aldırış etmeden o kısmın yapıştırıcılı taraflarını temizleyip kapattım.

Oyunu açınca bir kaç dakikada gpu kullanımı %100 e ulaşıyor ardından fps atıyorum 90 oluyor 15 e düşüyor 80 e çıkıyor saniyelik oluyor bu durum.

Yarın yollayacağım el mahkum bilgisayarı başka bir çözümü yoksa ama elim ayağım bu bilgisayar yollamakta istemiyorum o yüzden yazdım buraya belkide başka bir problemdir diye yardımlarınızı bekliyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı