Laptop tepki vermiyor güç ışıkları yanmıyor

Trieetz

Kilopat
Makaleler
9
Geçen gün termal macun değiştiriyordum. Bataryayı çıkarmayı unuttum. Batarya gömülü. Fan bloğun kaldırdım hiçbir şeyi çıkarmadım sadece güç kablosun çıkarmıştım cihazın bataryasın ve fan kablosun çıkarmadım. Fanın vidaların söküp termal macunu güzelce fırçayla sürdüm kapattım vidaları taktım. Güç kablosun takıp denedim sistem hiçbir şekilde tepki vermiyor. Ne fan dönmesi ne ışıkların yanması ne de harddisk sesi. Cihaz Acer Nitro 5 an 515 54 bataryayı çıkarıp denedim sorun bataryada değil RAM'leri çıkardım RAM'lerde de değil BIOS pilini de çıkardım ne yapmam gerek, arkadaşlar sorun nerede olabilir? Açdığım için sistem garanti dışı olmuş ve yurt dışındayım sistemin tamiri değil sadece arızasın tespit etmek için 500 Euro istediler. Sadece hatayı tespit etmek için. Ne yapmam gerek arkadaşlar evde bir çözüme yok mu? Bilen arkadaşlar lütfen yazsın.

Not: Cihazın termal macunun yanlışlıkla silmiştim pis bir şey sanıp bu yüzdün Noctau NT-H1 isimli macun kullandım. Macunu da silip denedim açılmadı. Işıkları da yanmıyor. Sorun nerede olabilir?

Kısa devre mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Maalesef sorunun ne olabileceği konusunda bir fikrim yok. Belki @Recep Baltaş hocam yardım edebilir size. Tavsiyem yetkili servise veya tanıdığınız iyi bir bilgisayarcıya göstermeniz olur. Geçmiş olsun.

:) sorunda orada işte isveçdeyim sadece sorunu belirlemek için 500 Euro istiyolsr :) sorunu çözmekde anakart yandıysa en az 800 Euro bilgisayarcıda yok sağlık olsun.

Geri
Yukarı