Laptop Termal Macun Değişimi Sonrası Fan Sesinin Artması

servet285

Hectopat
Arkadaşlar bilgisayarcı bir abiye PC'ye 4 GB RAM eklettim ve termal macunu değiştirmesini rica ettim ve değiştirdi ama aklımda iki soru var. Şimdi bu termal macundan sonra fan sesi daha çok duyulmaya başladı gibime geliyor, yani bu macun dandik olduğu için çok ısınıyor olabilir mi? İkinci sorum ise ekran kartına da termal macun sürülüyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bilgisayarcı bir abiye PC'ye 4 GB RAM eklettim ve termal macunu değiştirmesini rica ettim ve değiştirdi ama aklımda iki soru var. Şimdi bu termal macundan sonra fan sesi daha çok duyulmaya başladı gibime geliyor, yani bu macun dandik olduğu için çok ısınıyor olabilir mi? İkinci sorum ise ekran kartına da termal macun sürülüyor mu?
Düzgün sürülemediği için olabilir. Veya da termal macun çok kalitesiz olabilir.
Harici ekran kartı var ise onun da değişimi yapılır.

İlk soruna bir şey diyemiyeceğim sana öyle geliyordur.

İkinci soruna gelirsek ekran kartına macun sürülüyor.

Fan sesi yük altındayken mi var? Boşta dururken mi? Yük altında ise fan hızının sesi konusunda kesin konuşmamız için yük altındaki sıcaklık degerlerini yazmanız gerekir.

Ekran kartının GPU üzerindeki macun değiştirilebilir.
Ses çıkmasının sebebi fanın aralarına toz girmesi olabilir.

Aynı sorunu yaşadım arkadaş termal macunu kötü sürmüş ve kalitesizdi çok taşırmıştı termal macunu bu sefer cesaret edip kendim kaliteli termal macun alıp sürdüm fan sesi o kadar da çıkmıyor, düştü.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı