Laptop Thunderbolt aktarımı yapmayı bıraktı

adanakarabas

Hectopat
Daha fazla  
Bu sabah itibarıyla dün sorunsuz çalışan Thunderbolt girişi çalışmayı durdurdu. Aslında sorun Thunderbolt kaynaklı mı emin değilim ama şu an hiçbir şekilde görüntü alamıyorum. Bilgisayarım Monster tulpat T5 v21.7 ve Thunderbolt 4 ile DisplayPort görevi gören Type-C çıkışı için Dark'ın mst destekli bir dönüştürücüsünü kullanıyorum. Ürün 2 tane monitöre yansıtma yapabilmemi sağlıyor tek Type-C portundan. Düne kadar sorunsuz çalışan bu sistem bugün bilgisayarı açınca çalışmamaya başladı, daha doğrusu monitörler bağlantıyı göremiyor. Dönüştürücüyü daha yeni aldım dolayısıyla bozulmayacağını umuyorum. Ayrıca dönüştürücüyü ve monitörleri bağlayınca aygıt yöneticisinde göremiyorum.
Bilgisayar: Tulpar T5 V21.7 15,6" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook
Dönüştürücü: https://www.hepsiburada.com/dark-us...xtended-mst-hub-dk-ac-u31xmst-pm-HB000017ANTD
İşletim sistemi Windows 11 bütün Intel, NVIDIA ve Win sürücüleri güncel durumda.
Monitörler eski VGA girişli LG ve AOC'un LCD monitörleri, bugüne kadar bir sorun çıkartmadılar.
Aygıt Yöneticisi'ni ve monitör bağlantı şemasını aşağıya bırakıyorum.

1679305120981.png

WhatsApp Görsel 2023-03-20 saat 12.41.54.jpg

Port arızalı olamaz. Kablo ya da dönüştürücü arızalıdır. Bu dönüştürücü bağlantıları direkt bağlantı kalitesini sunamaz. Çok normal bir sorun yaşıyorsun.
İlk önce kablolaları dönüştürücüsüz bağlantı yaparak dene. Çalışan çalışmayanı ayırt etmen gerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı