Laptop Toplama Diye Bir Şey Olur mu ?

Laptop toplama gibi bir şey olabilir mi ?

• Hayır

Oy: 18 54,5%
  • Evet

Oy: 15 45,5%

• Oy verenlerin toplamı
    33
Ana kartı alsan bile kasaya uymayabilir. Soğutma sıkıntı. Yani laptop toplama gibi bir şeyin olucağını sanmıyorum. Sadece laptopu söküp montaj yaparsın. Ha onu yapması bile çok zor. Ben o işe kalkıştım zaten arka kapak açılınca ana karta ulaşamadım benim laptopda ekranı bile söktüm yani bu iş son kullanıcı için zor. Fabrikasyon olması daha iyi.

bence ilerde olabilir eskiden tabletbilgisayar yoktu şimdi bu oldu teknolojden herşey beklenir ve şuan toplama laptoplar olsaydı sanırım biraz pahalı olurdu.

AIO anakartlarıyla büyük bir yüzdesini yapabilirsin, hatta geçmişte ben de heveslenmiştim.
Anakartların fiyatını, TR'de istediğim kartın olmaması (Asus Q87T- Kitapçığının copy-paste olarak oluşturulması vs.) ve kısıtlamalarını görünce vazgeçtim.
Yoksa zaten bu anakartlara laptop RAM'i ve masaüstü işlemcisi takabiliyorsun yani düşük profil oluyor. Tabii en üst seviye işlemciler ısı sebepli liste dışı kalabiyor çoğunda.
"Thin mini-itx " anakartlara bak. EDP soketleri de var, flex kablo ile ekran da takabiliyorsun.Vs. vs.

iPhone toplayan bile olduğuna göre laptop da toplanır heralde.

Yeni konular

Geri
Yukarı