Laptop ve masaüstü arasında dosya aktarımı sağlayacak yazılım var mı?

Ben masaüstü bilgisayarımda laptopa format atmak istiyorum nasıl yapabilirim programlı olarak.
Yardım edecek birisi var mı?
😡
@Deliable usta burada mısın nasıl yapacağız olmuyor bende.
Ustam nasıl yapacağız tek başıma yapamıyorum @nenerdeyim

Son düzenleme:
Ben masaüstü bilgisayarımda laptopa format atmak istiyorum nasıl yapabilirim programlı olarak.
😡
hocam biraz sıkıntılı bir iştir ama anlaşılan bir şekilde mecbursun. ben şöyle bir yöntem biliyorum. dizüstünün hddyi masaüstüne takarsın. o HDDye temiz bi Windows kurarsın, ama işletim sistemi masaustune göre kurulur, o yuzden önce windowsa bi ayar çekmen lazım. yani sürücü tarzı donanım bazlı dosyaları iptal etmen gerekir, yani şöyle söylemek doğru olur mu bilmiyorum ama "yalın olur, temel dosyaları ve temel sürücüleri içerir". sonra hddyi tekrar dizüstüne takarsın ve windows aslında sanki orada temiz format atmışsın gibi başlar, senden ayarları yapmanı ister, kullanıcı adı ister. sıkıntı sürücüleri yüklerken sorun yaşayabilirsin, ikincisi de windows dahil aktif ettiğin ürünler aktarılmaz diye biliyorum.
işlemin adı OOBE diye geçer. hiç denemediğim için detay veremiyorum. sadece denk gelmiş bir şeyler okumuşum o kadar.
sorun hakkında detaylıca bi açıklama yaparsan illaki birileri daha iyi bir yöntem söyleyebilir.

😡
Tam anlayamadım ancak sanırım laptop çalışmıyor. @nenerdeyim'in yaptığı açıklama bana da mantıklı geldi. Eğer laptopunuz açılıyorsa buradan Windows 10 yükleme aracını ücretsiz edinerek bu konudan yardım alabilirsiniz.

@nenerdeyim hocam biraz sıkıntılı bir iştir ama anlaşılan bir şekilde mecbursun. Ben şöyle bir yöntem biliyorum. Dizüstünün HDD'yi masaüstüne takarsın. O HDD'ye temiz bir Windows kurarsın, ama işletim sistemi masaustune göre kurulur, o yuzden önce windowsa bir ayar çekmen lazım. Yani sürücü tarzı donanım bazlı dosyaları iptal etmen gerekir, yani şöyle söylemek doğru olur mu bilmiyorum ama "yalın olur, temel dosyaları ve temel sürücüleri içerir". Sonra HDD'yi tekrar dizüstüne takarsın ve Windows aslında sanki orada temiz format atmışsın gibi başlar, senden ayarları yapmanı ister, kullanıcı adı ister. Sıkıntı sürücüleri yüklerken sorun yaşayabilirsin, biraz daha detaylı anlatır mısınız video yok Türkçe video moralim bozuldu.
@nenerdeyim ustam ya tek başıma yapamıyorum nasıl yapacağız.
@nenerdeyim usta detaylı bahseder misin rica etsem.
@nenerdeyim ustam 😡

Son düzenleme:

Geri
Yukarı