Laptop vs Masaüstü bilgisayar

CanpolatSahin

Centipat
Bir sorun var benim bilgisayarım yok ve alacağım yazılım öğrenmem için kursa gideceğim ama oyunda oynamak istiyorum o yüzden alacağım bilgisayar laptop mu? Yoksa masaüstü mü? Çok kararsızım sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Masaüstü, oyun konusunda dizüstüne karşı her zaman daha avantajlıdır. Dizüstü fazla ısınır, eskiyince ısındığından dolayı kapanır. Yükseltme yapılamaz. Eğer kurs sebebiyle bilgisayarı yanında taşımak gibi bir isteğin yoksa kesinlikle masaüstü tercih et.

Tamamen sana kalmış. Laptop u kursa götürürsün oraya buraya götürürsün. Masaüstünü evinde kullanabilirsin. Ben şahsen masaüstünü seviyorum. İş için işleri görebileceğim standart bir dizüstüm var.
Masaüstü avantajları:
- Dizüstüne göre daha düşük fiyatla daha yüksek performanslı ürün alınabilir.
- Oyun için daha ideal bir ortam sunar.
- Parçalar eskidiğinde yeni bir sistem almadan ekran kartı, işlemci gibi ürünleri ana kartınız desteklediği sürece istediğiniz gibi yükseltebilirsiniz.
- Düşürme, yemek yerken sıvı dökme gibi oluşacak hasarladan minumum etkilenir.

Dizüstü Avantajları
-İstediğiniz yere sisteminizi kolaylıkla taşıyabilirsiniz.

Sadece oyun için masaüstü. oyun iş ikisi bir arada olsun istiyorsan kesinlikle laptop. masaüstü alırsan eve kurarsın orda bekler ama laptopu heryere götürebilirsin. öyle eskisi gibi değil laptoplar oyunları canavar gibi oynuyorsun. kesinlikle laptop daha avantajlı.

Bir sorun var benim bilgisayarım yok ve alacağım yazılım öğrenmem için kursa gideceğim ama oyunda oynamak istiyorum o yüzden alacağım bilgisayar laptop mu? Yoksa masaüstü mü? Çok kararsızım sizce?
Bu konuda biraz da bütçe araya giriyor. Çünkü laptoplar masaüstü bilgisayarlardan bir tık daha pahalı oluyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı