Laptop vs. Masaüstü

FloOoKi

Centipat
Yer
Bartın/Merkez
Merhaba, ben bilgisayar almayı düşünüyorum ve masaüstü mü laptop mu alsam diye kararsızım. İleriye yönelik laptop daha mantıklı geliyor ama masaüstü de oyun için alasım var. Sizce ne yapayım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, ben bilgisayar almayı düşünüyorum ve masaüstü mü laptop mu alsam diye kararsızım. İleriye yönelik laptop daha mantıklı geliyor ama masaüstü de oyun için alasım var. Sizce ne yapayım?
Oyun için kullanacaksanız ve evden fazla ayrılan birisi değilseniz ve Bütçeniz, dizüstüne kıyasla düşükse Masaüstü. Fazla oyun amacınız yoksa ya da bütçeniz yüksekse ve gezen birisiyseniz Dizüstü.

İleriye yönelik derken neyi kastediyorsun? İleriye yönelik alacaksan masaüstü daha mantıklı, en azından parça değiştirip yükseltme yapabiliyorsun, laptopta imkanların bi' hayli kısıtlı.

İleriye yönelik masaüstü almalısın dizüstü degil. Güzel bir anakart seçimi sana yıllar sonra bile güçlü ekran kartı ve işlemci değişimi şansı tanır laptopta bir şey yapamazsın. Ayrıca laptoptaki RTX3060 la masautundeki 3060 bir değil laptopta hep daha düşük performans alacaksın. Minicik 15 veya 17 inçlik ekranın olur koltukta arkana yaslanamazsın oyun oynarken. Yazda geldi ROG STRIX gibi soğutma performansı iyi bir notebook almayacaksan sıcaklık sorunlarıyla uğraşacaksın bir de.

Ben ileriye yönelik derken ben 12 yaşındayım yani lise var üniversite var hem ben kodlamayada meraklıyım o anlamda söylemiştim ileriye yönelik derken.
Hocam lise de pek bir fark olmaz ama üniversiteye kadar o değirmenin altından daha çok sular akar. Ben de sizin yaşınız da laptop aldım bin pişman oldum. 18 li yaşlara gelince illa değiştirirsin zaten bu mantıkla laptop almayın.

Ben ileriye yönelik derken ben 12 yaşındayım yani lise var üniversite var hem ben kodlamayada meraklıyım o anlamda söylemiştim ileriye yönelik derken.

12yasindaysan masaüstü al daha iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı