Laptop vs masaüstü

ÖmerFaruk_56

Hectopat
Selamlar. Laptop veya desktop alacağım. Ama hayatım boyunca bir kez bile masaüstü bilgisayarım olmadı. Laptop kullandım hep. Ama şu an kararsızım. Oyun oynayacağım. 6000-7000 TL bütçem var. Sizce hangisi alınmalı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu size bağlı, bu bütçede iyi Laptop da alınır, iyi PC de toplanır. Eğer çok geziyorsanız, bilgisayarı başka yerlede kullanmanız gerekiyorsa Laptop almanızı tavsiye ederim. Fakat genelde evden oyun oynayacaksanız bu fiyata çok iyi bir bilgisayar toplanır.

Oyun oynanacaksa masaüstü tercih edilmesi daha iyi olur ancak kişiye göre değişiklik gösterebilir sürekli seyahat eden biriyseniz sizin için laptop daha uygun olacaktır ama aynı fiyata daha çok performans veren masaüstü toplanıyor bu göz ardı edilebilecek bir sey değildir.

Kesinlikle kasa al. Ben de 1 ay öncesine kadar hayatımda hiç kasa kullanmamıştım. Ama iyi ki kasa almışım. 5500 TL'ye aldığım performansı arkadaşım 11.0000 lık laptopta alıyor. Ayrıca benimki 144hz kavisli va panel onunki 120hz tn (fiyata monitör dahil)

Performans olarak desktop daha verimli. Ancak arada uçurum gibi bir fark yok açıkcası. Masaüstü toplamanın avantajı her sene değişen teknolojiye ayak uydurmak için parçaları upgrade edebilirsiniz. Öte yandan bunun için bir bilgisayar masası, klavye, mouse, monitör gibi ek olarak donanımlara ihtiyacınız var. Şahsen 12 senedir dizüstü kullanıyorum. Bunun son 6 senesi 2 farklı gaming notebook kullanıcısıyım. Üniversiteye giderken, memlekete gidip gelirken taşıyordum. Arkadaşlarla bir yerde toplanacağımız zaman da çantama atıp götürürdüm. Kaldı ki evin içinde bile ordan oraya gezdiririm bilgisayarı. Arkadaşların da özetlediği gibi, sabit kalacaksa desktop, yoksa notebook.

Yeni konular

Geri
Yukarı