Laptop Wi-Fi "İnternet Erişimi Yok" Hatası

FearLesLeon

Kilopat
Daha fazla  
Dell dizüstü bilgisayarımda kendi ev internetime bağlanıyorum, internet erişimi yok diyor lakin diğer her cihazda internet erişimi var. Modemi resetleyince sorun çözülüyor ama dizüstü bilgisayarı aç kapa yapınca tekrar aynı sorun oluyor. Format attım olmadı ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Adsız.png

Bunu sordunuz galiba ayrıca HP değil Dell. Yanlış yazmışım kusura bakmayın.

İşletim sistemi de arkaplandan anlaşıldığı üzere Windows 10.

Kardeşim bende de aynı sorun var. Hp laptop wifi bağlanıyor fakat internet yok diyor. Ben her açtığımda DNS değiştiriyorum ve düzeliyor. Belki sende de işe yarar. Dene bakalım.

Modem arayüzünden kablosuz ağ ayarlarından channel ayarını değiştirin. Örneğin channel genelde otomatik olur, channeli listeden herhangi bir sayıyı seçerek değiştirmeyi deneyin. Sayıları teker teker deneyerekde yapabilirsiniz. Sorun bu şekilde düzelmesi lazım. Eğer otomatik değilse otomatik yapmayı deneyin illaki düzelecektir. Modemlerde channel yerine kanal diyede yazıyor olabilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı