NeuraLink

Hectopat
Merhabalar. Ulaşabildiğim teknik bilgileri vererek ve durumu açıklayarak başlayayım.
Bilgisayarıma Android işlerim sistemi yükleyip ardından W10'a geri döndüğümde Wi-Fi ışığımın yanmadığını fark ettim ve bilgisayarım hiçbir şekilde Wi-Fi'leri görmüyordu.

15881184348925405516154371751682.jpg

Durum böyle olunca başlangıçta formatla ilgili bir sıkıntı olabileceğini düşünerek baştan format attım ve aygıt yöneticisinden bağdaştırıcılarımı kontrol ettim.

15881185729512041789829212534334.jpg

Gördüğünüz gibi ağ bağdaştırıcımda da herhangi gibi bir problem görünmüyor ve güncellemek ile silerek yüklemeyi denemiş bulunmaktayım.
(Aygıt durumunda ise aygıtın düzgün çalıştığı yazıyor.)
Güç yönetimi seçenekleri ile alakalı olabileceğini söyleyen yazılardan dolayı o alanıda kontrol ettim ve 1. İla 3. Seçeneklerin seçili olduğunu teyit ettim.
İlki, "Güç kazancı sağlamak için. Bilgisayar bu aygıtı kapatsın "
Üçüncüsü, "Yalnızca sihirli bir paketin bilgisayarı uyandırmasına izin ver."
Pes etmeden bağdaştırıcı seçeneklerine girdiğimde ise, alttaki görselde görüldüğü üzere ağ kablosu takılı değil yazısı ile karşılaştım ve Wi-Fi kartının kablolarını kontrol ettim.

15881188529612299834245364609343.jpg

Wi-Fi kartının kablolarını çıkartıp yerlerini değiştirerek ve tekrar değiştirerek iki farklı durumu denesemde yine sonuç alamadım.

Aynı zamanda netsh inp IP a.txt işlemiyle başlayan 5 adımlık yöntemi ve bir yöntemi daha denedim fakat sonuç alamadım. Ek olarak WLAN değil WAN bağlantı olarak gösterdiğini söylemem gerekli.

Alternatif çözümlerde önerebilirsiniz.

Şu anlık elimdeki bilgiler bu kadar ve desteklerinizi bekliyorum. İyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aygıt yöneticisi resimlerine baktığımda yüklü bir wifi kartı olmadığını görüyorum. Atheros normal kablolu bağlantı kartı sürücüsünü, wan ise (geniş alan ağı demek) internet için gerekli yüklü tcp/ip protokollerini gösteriyor. Wifi kartınız maalesef yüklü değil.
Wifi kartınızın sürücülerini yükleyerek sorunu çözebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı