Laptop Wi-Fi zayıf çekiyor

Birçok nedeni olabilir. Başka bir Wi-Fi aygıtı ile dene, eğer o da az çekiyorsa muhtemelen kanal çakışması oluyordur. Çevrede çok fazla aynı kanalı kullanan Wi-Fi cihazı vardır. Modem arayüzünden farklı bir kanal seçebilirsin.

İkinci ihtimal modemin Wi-Fi özelliği 2.4GHz yerine 5GHz modunu kullanması. 2.4GHz üzerinde 20MHz kanalı açık olursa daha verimli kullanırsın.

Sürücü gülcellemesi yaptım mesela telefonm 5 tane ag buluyor PC ise 10 cm yanındaki agı zor buluyor.
Wi-Fi şifreleme yöntemini de değiştirebilirsin (WPA2 yerine WPA gibi), genelde bu da sorunu çözüyor. Ancak öncelikle 2.4GHz olayına dikkat et, yeni cihazlarda sorun olmuyor ancak eski cihazlar 5GHz frekansı tam anlamıyla desteklemeyebiliyor.

Her ihtimale karşı modemin Wi-Fi kanalını 1-6-11 değerlerinden birisi yapmanı tavsiye ederim.

Wi-Fi şifreleme yöntemini de değiştirebilirsin (WPA2 yerine WPA gibi), genelde bu da sorunu çözüyor. Ancak öncelikle 2.4GHz olayına dikkat et, yeni cihazlarda sorun olmuyor ancak eski cihazlar 5GHz frekansı tam anlamıyla desteklemeyebiliyor.

Her ihtimale karşı modemin Wi-Fi kanalını 1-6-11 değerlerinden birisi yapmanı tavsiye ederim.

Konuya fazla hakim degilim maalesef tarif etme imkanınız var mı?
Wi-Fi bozulmuş olabilir ekstra Wi-Fi kartı alabilirsiniz ama önce bozulup bozulmadığından emin olun.

Yeni aldım eski sahibi çalışıyor dedi ne kadar dogru oda var ama 5 6 tane kayıtlı ag vardı.

Her modemin arayüzü farklıdır bu yüzden tam olarak yönlendiremem, ancak şöyle söyliyim, modemin arayüzüne girerek (artık IP'si kaçsa, genelde 192.168.1.1 olur, bulamazsanız kullanım kılavuzunda yazar) Kablosuz (Wireless) kısmından bu dediğim ayarları bulabilirsiniz.

Yeni aldım eski sahibi çalışıyor dedi ne kadar dogru oda var ama 5 6 tane kayıtlı ag vardı.
Hocam öncelikle bir tamirciye vs. götürün tam emin değilseniz eğer bozuksa ve yaptırması pahalı olursa bunu satın almanızı öneririm

ve lütfen kullandığınız internet şirketi ile irtibata geçip böyle bir şey yaşadığınızı söyleyin yardımcı olurlar

Sorun nasil çözdünüz? Benim yasadigim durum aynısı ekran gelmedi servise verdim ve su an wifiye baglanamiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı