Laptop yere düştü, içinde bir şey hareket ediyor

PHX LaraCroft

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar 2 gün önce prize ayağımın takılması sonucu sehpa üzerinden bilgisayar çalışır vaziyette yere düştü görünüm olarak bir sorun yoktu. Düştüğünde cihaz kendini rest attı ve normal çalışmaya devam etti. Daha sonra çalışır vaziyette biraz cihazı salladım ve fandan bir yere takılma sesi gibi bir ses geldi HDD turne ile HDD testini soktum herhangi bir hata bulmadı sağlık durumunda "good" yazıyordu. Onun haricinde bir test yapmadım aygıt yöneticisinden kontrol ettim sadece. Daha sonra biraz Apex oynadım bir sorun olacak mı diye ama sıcaklık değerleri de normaldi. Şu an bilgisayarı kapalı şekilde sallayınca içinde bir şey hareket ediyor gibi bir ses geliyor. Teknik bilgim olmadığı için içini de açmadım anakartta bir kırılma olmuş olabilir mi acaba ya da bu ses ne sesi olabilir? Hiç mavi ekran hatası vs. vermedi, şu an o bilgisayardan yazıyorum hatta.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar 2 gün önce prize ayağımın takılması sonucu sehpa üzerinden bilgisayar çalışır vaziyette yere düştü görünüm olarak bir sorun yoktu. Düştüğünde cihaz kendini rest attı ve normal çalışmaya devam etti. Daha sonra çalışır vaziyette biraz cihazı salladım ve fandan bir yere takılma sesi gibi bir ses geldi HDD turne ile HDD testini soktum herhangi bir hata bulmadı sağlık durumunda "good" yazıyordu. Onun haricinde bir test yapmadım aygıt yöneticisinden kontrol ettim sadece. Daha sonra biraz Apex oynadım bir sorun olacak mı diye ama sıcaklık değerleri de normaldi. Şu an bilgisayarı kapalı şekilde sallayınca içinde bir şey hareket ediyor gibi bir ses geliyor. Teknik bilgim olmadığı için içini de açmadım anakartta bir kırılma olmuş olabilir mi acaba ya da bu ses ne sesi olabilir? Hiç mavi ekran hatası vs. vermedi, şu an o bilgisayardan yazıyorum hatta.
Ufak bir parçası kırılmış olabilir siz yine de bakıma götürün. Belki de fan kırılmış olabilir.

Gereken tüm testleri yapmışsınız ve bu testlere göre sistemde sorun görünmüyor... Ses konusu ise cihazın içerisinde bulunan herhangi bir plastik parça (tırnak tutucu vs.) kırılıp düşmüş olabilir sistemin fan kısmına gitmediği sürece sizin için bir sorun arz etmemektedir.

Fan üzerinde kırılma olması düşük ihtimaldir kırılma durumunda fan dengesiz ve aşırı gürültülü çalışacaktır.

Boşta ortalama 40 derece işlemci sıcaklığı oyuna girdiğimde 65 üstüne çıkmıyor ekran kartı 75 derece üstüne çıkmıyor şu anda bu parça kısa devre yapar mı cihaz içinde malum şimdilik teknik servislerin hepside kapalı

Boşta ortalama 40 derece işlemci sıcaklığı oyuna girdiğimde 65 üstüne çıkmıyor ekran kartı 75 derece üstüne çıkmıyor şu anda bu parça kısa devre yapar mı cihaz içinde malum şimdilik teknik servislerin hepside kapalı.

Cihaz içeriği plastik ağırlıklı olduğundan ve metal parçaların kırılıp kopma ihtimalinin düşük olduğundan kısa devreye sebep olmaz diye düşünüyorum... Şu an o parçanın çıkarabileceği en büyük sorun işlemci soğutucusunun içine kaçmasıdır.

Bugün içini açtım bir şekilde ufak bir plastik parça vardı içinde artık tırnaklardan biri sanırım kırılmış. Onu aldım şu an herhangi bir şey tıkırdı yapmıyor içinden. Sorunsuz şekilde kullanmaya devam ediyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı