Laptop yorganın üstünde kullanılır mı?

TheNoK

Hectopat
Yeni bir laptop aldım. Daha önce hiç laptop kullanmadım. Yatağımda yatarken yorganın üstüne koyup kullanıyorum bazen. Arkadaşım da böyle içine toz almaz mı diye sordu. Böyle bir sorun olur mu? Kullanan arkadaşlar söyleyebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni bir laptop aldım. Daha önce hiç laptop kullanmadım. Yatağımda yatarken yorganın üstüne koyup kullanıyorum bazen. Arkadaşım da böyle içine toz almaz mı diye sordu. Böyle bir sorun olur mu? Kullanan arkadaşlar söyleyebilir mi?
Düz bir zemin olmadığı için içerdeki havanın dışarı çıkması, dışardaki havanın içeri alınması zorlaşır ısınma problemleriyle karşılaşabilirsin.

Ofis ve web işleri yapacaksanız kullanılır elbet. Ancak CPU gücü gereken ve cihazın ısınmasına sebep olacak şeyleri mümkünse düz bir zeminde yapın. Izgaralardan hava alması gerek. Alamadığı için fanlar daha hızlı dönecek bu da ciddi miktarda tozlanma yapacak.

Benim laptop'un hoparlörünü kapatıyor yorgan. Ses boğuk çıkıyor. Bu yüzden çalışmayan soğutucumu koyuyorum stand işlevi görsün diye. Sizde böyle bir sorun olmuyorsa tarayıcıda gezmek için, film izlemek için bence sorun olmaz. Onun dışında hava girişini engellemiş olursunuz yük altında daha fazla ısınabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı