Laptop yükseltmesi için en iyi tercih nedir?

Eski olduğunu nereden çıkardınız 4 GB RAM'li DDR4 SSD'siz mis gibi laptoplarda piyasada var. Yükseltilmesi zor değil 2 parça sipariş edip takıp/taktırıp sistem kuruyorsunuz/kurduruyorsunuz paşalar gibi kullanıyorsunuz.
Eski demedim, eskiyse boyle yap dedim. Ne kadar eski oldugunu belirtmemis, sen eski olmadigini nereden cikardin?

Bunlar basit seyler, uzerine yazip uzatmaya bile gerek yok. Eski ise X yap dersin, eski degilse X yapmasinin gerekli olmayabilecegini normal zekada birisi kendi kendine cozebilir. Bazisina destek olmak gerekiyor gorundugu uzere.
Dostum öyle diyorsun ama arkadaşın ihtiyaçlarını tam karşılamıyor ise 250TL'lik bir RAM ve 300-400 TL'lik bir SSD ile cihaz arkadaşı bir süre götürecek hale gelir. Kaldı ki SSD cihazı kullanmayı bırakınca sökülüp yeni bir cihaza takılabilir. Yani arkadaşın "çöpe atacağı" para 250 TL ,ama bu 250 TL belki de cihazı 1 yıl daha kullandıracak. Hatta belki ileride oyun oynatmaz ama günlük kullanım ihtiyacını gayet giderir.

Eger laptop eskiyse, harcayacagi 650TL lik donanim da o cihazla birlikte eskimeye devam edecek.
Tek eksigi hizli bir SSD ise mantikli, aksi halde gereksiz harcama. Ben bir sonraki laptobuma 650TL daha verip bir ust model ekran kartli olanindan almayi tercih ederim mesela. 1 senelik omru kalmis cihazin omrunu 2 seneye cikarmak icin o parayi harcayacagima sifir cihaza harcarim.

Eski laptopa para yatirmakla cope atmak ayni şey.
Dolar al, bekle bir kenarda dursun.

Arkadaşı düzelteyim. Altın al kenarda dursun. (Uayrı: Ben ekonomiden anlayan bir insan değilimdir yatırımlar banka ve aracı kurumlar ile yapılır. Sölediklerimin hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir.) faiz baz değerlerinde çok büyük artış beklemek yanlış olur ve altın düzenli olarak artacaktır. Aşı açıklamalarıyla biraz sendelemiş olsa da al altın at kenara seneye ilk çeyrek de 1960$ civarını görücektir ons. Dolar elinizdeki para değer kaybetmesin diye geçiş yapılan birşeydir. Eğer para kazanmak istiyorsanız altın en mantıklı çözümdür.
Arkadaşı düzelteyim. Altın al kenarda dursun. (Uayrı: Ben ekonomiden anlayan bir insan değilimdir yatırımlar banka ve aracı kurumlar ile yapılır. Sölediklerimin hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir.) faiz baz değerlerinde çok büyük artış beklemek yanlış olur ve altın düzenli olarak artacaktır. Aşı açıklamalarıyla biraz sendelemiş olsa da al altın at kenara seneye ilk çeyrek de 1960$ civarını görücektir ons. Dolar elinizdeki para değer kaybetmesin diye geçiş yapılan birşeydir. Eğer para kazanmak istiyorsanız altın en mantıklı çözümdür.
Son zamanlarda yaşadığımız bu düşüşlerde faiz baz fiyatları 300 baz artış üzerinden spekilasyona sokulduğu için. (Ama devletimiz kesinlikle spekilasyonu bilerek yapmamamıştır. Amacım devletimizi kotulemek kesinlikle değildir.)
Faiz baz değerlerinde büyük artış beklemenin hata olmasının sebebi de devlet kesinlikle şu durumda özel sektörü öldürmeyi göze alarak doları düşürme haraketine gitmez çünkü zaten şu anda devletimizin hazinesinde çok para yok ondan dolayı bu şekilde bir haraket zaten doğru olmayacaktır.

Son düzenleme:
Laptop özelliklerin çok kötü değilse RAM ekle, SSD ekle bir de Windows 10 kur yeterli bence eğer o kadar yüksek oyunlar oynamıyorsanız. Sistem nedir?

Intel Core i5 3210M CPU 2.50 GHz.
4G RAM.
NVIDIA GT620M 1GB VRAM.
320GB harddisk
Windows7.
Aslında GTA V ve Valorant oynamak istiyorum oynadım ama kasma yoktu düşük ayarlarda kötü gözüküyordu bir de ısınıyordu ama donmuyordu fotoğraf var atabilirim.
Bir de ekranda siyah çizik var.
Laptopun modeli nedir? Ne amaçla kullanacaksın? Bunları söylersen daha iyi olur.

Eğer işlemci falan çok eski ise ekran kartına para vermeni pek tavsiye etmem. SSD almanda bir sıkıntı olmaz laptopu değiştirince söker yeni alacağın ürüne (masaüstü-laptop) takarsın. Ama RAM yeni alacağın herhangi bir makineye uymaz.

4G RAM.
NVIDIA GT620M 1GB VRAM.
320GB harddisk
Windows7.
Aslında GTA V ve Valorant oynamak istiyorum oynadım ama kasma yoktu düşük ayarlarda kötü gözüküyordu bir de ısınıyordu ama donmuyordu fotoğraf var atabilirim.
Özelliklerini söyle ona göre bir şeyler diyelim.

4G RAM.
NVIDIA GT620M 1GB VRAM.
320GB harddisk
Windows7.
Laptop özellikleri neler?

4G RAM.
NVIDIA GT620M 1GB VRAM.
320GB harddisk
Windows7.
Eski demedim, eskiyse boyle yap dedim. Ne kadar eski oldugunu belirtmemis, sen eski olmadigini nereden cikardin?

Bunlar basit seyler, uzerine yazip uzatmaya bile gerek yok. Eski ise X yap dersin, eski degilse X yapmasinin gerekli olmayabilecegini normal zekada birisi kendi kendine cozebilir? Bazisina destek olmak gerekiyor gorundugu uzere.

Eger laptop eskiyse, harcayacagi 650TL'lik donanim da o cihazla birlikte eskimeye devam edecek.
Tek eksigi hizli bir SSD ise mantikli, aksi halde gereksiz harcama. Ben bir sonraki laptopuma 650TL daha verip bir ust model ekran kartli olanindan almayi tercih ederim mesela. 1 senelik omru kalmis cihazin omrunu 2 seneye cikarmak için o parayi harcayacagima sifir cihaza harcarim.

4G RAM.
NVIDIA GT620M 1GB VRAM.
320GB harddisk
Windows7.
Bir de ekranda siyah çizik var sistem böyle abi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı