Laptopa Birbirinden Farklı Markları RAM'ler Takılırsa Sorun Olur mu?

Bütçe
bilinmiyor

Arıcan

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
[Sistem 1] İşlemci: AMD Ryzen 5 5500 Ekran kartı: ASUS DUAL RTX 3060 V2 OC RAM: 8X2 3200 MHz SSD: WD SN570 500GB PSU: FSP HYPER H3-550 80+ PRO 550W Kasa: VENTO VG15FE RGB ATX

[Sistem 2] İşlemci: İntel Core i3 3217U Ekran kartı: NVIDIA GT740M RAM: 4X1 1600 MHz Disk: Sandisk U100 24GB / Hitachi HTS545050A7E380 500 GB
Merhaba ben laptopumun RAM'ini ve depolamasını yükseltmek istiyorum ama bayağı bir sorum var.

Laptopuma ne kadar MHz RAM takabilirim işlemcimin sitesine gittim ve en fazla laptopumun 32 GB RAM desteklediğini gördüm ve görev yöneticisinde 4 slotun 3 boş olduğunu gördüm. Sorum şu laptopta sadece 4 GB 1600 MHz'lik RAM var markasını bilmiyorum ama farklı bir markanın diğer RAM'imle aynı özellikli RAM'ini taksam sıkıntı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba ben laptopumun RAM'ini ve depolamasını yükseltmek istiyorum ama bayağı bir sorum var.

Laptopuma ne kadar MHz RAM takabilirim işlemcimin sitesine gittim ve en fazla laptopumun 32 GB RAM desteklediğini gördüm ve görev yöneticisinde 4 slotun 3 boş olduğunu gördüm. Sorum şu laptopta sadece 4 GB 1600 MHz'lik RAM var markasını bilmiyorum ama farklı bir markanın diğer RAM'imle aynı özellikli RAM'ini taksam sıkıntı olur mu?
Laptopun marka modeli nedir ?

Dandik diye nitelendirebileceğim spectek nanya ve micronun alt ürünleri haricinde genelde 1.sınıf micron, samsung ve hynix sorunsuz biçimde çalışıyor.

Laptopun marka modeli nedir?

Dandik diye nitelendirebileceğim spectek nanya ve Micro'nun alt ürünleri haricinde genelde 1.sınıf Micron, Samsung ve Hynix sorunsuz biçimde çalışıyor.

ASUS K46cb

4 slot yok 2 slotun var max 16 GB desteği var.

Bunlardan birini alabilirsin uyumlu çalışacaktır, zaten bu siteden alırsan sipariş sonrası seni arayıp laptopun marka modelini soruyorlar, sonra uyumu teyit edince ramleri gönderiyorlar.

4 slot yok 2 slotun var max 16 GB desteği var.

Bunlardan birini alabilirsin uyumlu çalışacaktır, zaten bu siteden alırsan sipariş sonrası seni arayıp laptopun marka modelini soruyorlar, sonra uyumu teyit edince ramleri gönderiyorlar.
ama görev yöneticisinde 4 slot gösteriyor ve işlemcimin özelliklerinde ise 32 gb'ye kadar destek olduğu gösteriliyor

Yeni konular

Geri
Yukarı