Laptopa çay döküldü

KatliyaM

Hectopat
Selamlar, hemen konuya gireceğim. Laptopa 10dk önce elimin çarpması sonucu biraz çay döküldü. Stand olduğu için direkt laptopa temas etmedi. Biraz touchpadle klavyenin bir kısmına az bir şey geldi. Direkt ters çevirip mendille sildim ve laptopu hemen kaparttım. Başka ne yapmam lazım arkadaşlar?

Bence PC'yi açmadan önce alt kapağı açıp 5-6 dk saç kurutma makinesi ile kurutun ondan sonra açmayı deneyebilirsiniz. Alt kapağı açamayacaksınız yapacak bir şey yok açın bakın çalışıyor mu?

Artı -1 Eksi
Selamlar, hemen konuya gireceğim. Laptopa 10dk önce elimin çarpması sonucu biraz çay döküldü. Stand olduğu için direkt laptopa temas etmedi. Biraz touchpadle klavyenin bir kısmına az bir şey geldi. Direkt ters çevirip mendille sildim ve laptopu hemen kaparttım. Başka ne yapmam lazım arkadaşlar?
Hocam bataryayı sökün -tabii sökülebilir ise- bunun dışında çay şekerli miydi? Eğer değil ise sadece kurumasını bekleyin ama eğer şekerli ise klavyeye hatta cihaza da hasar vermiş olabilir. Muhtemelen sadece klavyeye hasar verir ki o da sadece tuşlar çalışmayabilir yada sert basar.

Geri
Yukarı