Laptopa çay döküldü

migration

Kilopat
Dizüstü bilgisayarıma çok az miktarda (2-3 yudum anca) şekersiz çay döküldü. Hemen döküldüğü gibi ters çevirdim ve daha sonra üstünü kuruladım. Dökülürken prizde vs. değildi. Dökülen çayın büyük çoğunluğu dokunmatik farenin olduğu kısım az bir kısmı ise klavyeye geldi. Daha sonra hafif bir şekilde uzaktan kurutma makinesiyle kuruttum (yanlış bir şeymiş bilmiyordum). Ama bu işlem 10-15 saniye anca sürdü çok fazla tutmadım.

Ardından test için bilgisayarı açtım ve açıldı her şey sorunsuzdu. Word'e girip klavyeyi test ettim ve hiçbir problem yoktu. 2-3 dakika sonra birden bilgisayar kapandı ve daha açılmadı. Şarjı bitmiştir diye düşündüm şarja taktım ama yine açılmadı. Bu arada şarjı taktığım girişin ışığı yanıyor. Şu an pirince yatırdım. Yaklaşık 1 saat önce döküldü çay ve son yarım saattir pirinçte. Sizce bilgisayar hepten gitmiş olabilir mi?

Son düzenleme:
Dizüstü bilgisayarıma çok az miktarda (2-3 yudum anca) şekersiz çay döküldü. Hemen döküldüğü gibi ters çevirdim ve daha sonra üstünü kuruladım. Dökülürken prizde vs. değildi. Daha sonra hafif bir şekilde uzaktan kurutma makinesiyle kuruttum (yanlış bir şeymiş bilmiyordum). Ama bu işlem 10-15 saniye anca sürdü çok fazla tutmadım.

Ardından test için bilgisayarı açtım ve açıldı her şey sorunsuzdu. Word'e girip klavyeyi test ettim ve hiçbir problem yoktu. 2-3 dakika sonra birden bilgisayar kapandı ve daha açılmadı. Şarjı bitmiştir diye düşündüm şarja taktım ama yine açılmadı. Bu arada şarjı taktığım girişin ışığı yanıyor. Şu an pirince yatırdım. Yaklaşık 1 saat önce döküldü çay ve son yarım saattir pirinçte. Sizce bilgisayar hepten gitmiş olabilir mi?

Tam olarak hangi bölümüne döküldü klavye üzeri mi fan kısmı mı neresi.

Dizüstü bilgisayarıma çok az miktarda (2-3 yudum anca) şekersiz çay döküldü. Hemen döküldüğü gibi ters çevirdim ve daha sonra üstünü kuruladım. Dökülürken prizde vs. değildi. Daha sonra hafif bir şekilde uzaktan kurutma makinesiyle kuruttum (yanlış bir şeymiş bilmiyordum). Ama bu işlem 10-15 saniye anca sürdü çok fazla tutmadım.

Pipetle çek. 😀
Sanmıyorum bilgisayarın gideceğini ama çok fazla yanlış işlem yapmışsın.

Tam olarak hangi bölümüne döküldü klavye üzeri mi fan kısmı mı neresi.

Hocam onu belirtmemişim kusura bakmayın. Dökülen çayın %30'u klavye üstüne diğer büyük çoğunluğu dokunmatik farenin olduğu kısma döküldü.
Pipetle çek. 😀
Sanmıyorum bilgisayarın gideceğini ama çok fazla yanlış işlem yapmışsın.

Birden olunca insan ne yapacağını şaşırıyor :)
12 saat sonra pirinçten alın şarja takın 3-4 saat bekleyin açılır diye düşünüyorum.

İnşallah dediğiniz gibi olur.

Elektronik cihazların sıvı ile temasında içinin açılıp güzelce temizlenmesi gerekir. Kendiniz yapamıyorsanız yapacak birini bulursunuz.

Yok uzaktan üfleyeyim. Yok pirince yatıram da telekinezi ile sıvı yok etsin diye bir şey yok.
Anakart ile klavye arasına giren sıvıyı açıp temizlemek dışında başka şekilde uzaklaştıracak bir yöntem bilmiyorum ve uygulamıyorum ben. Şu ana kadar da defalarca sıvı temasında bulunan cihazlarım gerekli müdahaleyi yaptığım için sapasağlam duruyorlar.

Burada konu açtığınızda göre yapacağınız bir şey yok. Servise gönderin.

Hocam onu belirtmemişim kusura bakmayın. Dökülen çayın %30'u klavye üstüne diğer büyük çoğunluğu dokunmatik farenin olduğu kısma döküldü.

Birden olunca insan ne yapacağını şaşırıyor :)

İnşallah dediğiniz gibi olur.

Belki dokunmatik kısmın açık bölgelerinden parçaların içine girmiş olabilir ama hem şekersiz çay hem de 2 damla dökülmüş bence pirinçten çıkardıktan sonra çalışacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı