Laptopa çay döküldü

GameX

Centipat
Daha fazla  
Dün akşam bilgisayarda gezinirken bir anda elim çay bardağına çarptı ve laptopun üstüne çay döküldü. Hemen kapatıp üstünü temizledikten sonra yan çevirip içinde kalan çayı döktüm ve sonra bataryayı çıkardım. Bundan sonra da arkasını söküp içini temizledim. Yaklaşık bir gün kadar ters bir sekilde beklettikten sonra çalışır mı?

Peki çalışmazsa servise götürsem tahmini ne kadar ücret öderim?

Dün akşam bilgisayarda gezinirken bir anda elim çay bardağına çarptı ve laptopun üstüne çay döküldü. Hemen kapatıp üstünü temizledikten sonra yan çevirip içinde kalan çayı döktüm ve sonra bataryayı çıkardım. Bundan sonra da arkasını söküp içini temizledim. Yaklaşık bir gün kadar ters bir sekilde beklettikten sonra çalışır mı?

Peki çalışmazsa servise götürsem tahmini ne kadar ücret öderim?

Anakart üzerine bulaşmış mıydı çay?

İçini açıp temizlediyseniz sorun yok, ancak yakın bir sürede anakartda toksitlenmeler oluşabilir dikkatli olun, oluşan toksitleride yumuşak bir silgi ile bastırmadan silerseniz geçer.

İçini açabiliyorsanız anakarta ılık fön makinesıyla hava yutabilsiniz. Açamazsınız biraz daha dursun akşam açmaya çalışın üzrinden 24 saat geçmiş olsun yine de.

İçini açabiliyorsanız anakarta ılık fön makinesıyla hava yutabilsiniz. Açamazsınız biraz daha dursun akşam açmaya çalışın üzrinden 24 saat geçmiş olsun yine de.

Çok teşekkürler.

Anakart üzerine bulaşmış mıydı çay?

Gördüğüm kadarıyla pek yok gibiydi ama bazı yerlerde ıslaklıklar vardı.

24 saat beklemeden önce açmaya çalışsam sıkıntı olur mu?

Çok teşekkürler.

Gördüğüm kadarıyla pek yok gibiydi ama bazı yerlerde ıslaklıklar vardı.

24 saat beklemeden önce açmaya çalışsam sıkıntı olur mu?

Hocam şu an bilgisayar sorunsuz olabilir fakat ıslaklık varsa ve çalıştırırsanız çalışacak olan bilgisayarı gerçekten bozarsınız anakart yanar.

Sabırlı olun

Yeni konular

Geri
Yukarı