Laptopa monitör bağladıktan sonra FPS düştü

kadir öztekin07

Hectopat
240Hz Alienware bir monitör aldım monitör takılı değilken Valorant'ta 150-210 arası FPS alıyorum monitör taktıktan sonra FPS'im 90'a kadar düşüyor ortalama 110 120 oluyor nasıl çözebilirim?

Bilgisayarınız ne? Bilgisayardaki görüntü çıkışı dahili grafikle sağlıyor olabilir. Hangi çıkışı kullanıyorsunuz birde? Monitör ayarlarında da 2.monitörün hangi ekran kartına bağlı olduğunu görebilirsin. Hz’yi de ayarlamayı unutma.

Eğer monitörün çözünürlüğü laptop un çözünürlüğünden fazlaysa ekran kartı çok yorulur ve FPS düşer.
Ayrıca kardeşim onası sistem ben Valorant'ta her şey en düşükte ortalama 30-45 FPS havaya ya da yere bakınca 60 ya da üstü oluyor.

Bilgisayarınız ne? Bilgisayardaki görüntü çıkışı dahili grafikle sağlıyor olabilir. Hangi çıkışı kullanıyorsunuz bir de? Monitör ayarlarında da 2.monitörün hangi ekran kartına bağlı olduğunu görebilirsin. Hz'yi de ayarlamayı unutma.

Acer Nitro an 515 54 i7 9750H 1660 Ti 1.GPU Intel UHD 630 şimdi onu devre dışı bıraktım deniyorum HDMI ile bağlantı sağlıyorum.

Dahili GPU devre dışı bırakılmaz, 1.ekran zaten dahili grafiğe bağlıdır, öyle olmak zorunda MUX yoksa. 2.ekran NVIDIA’ya mı bağlı?
Birde monitör 1080p değil mi?

Monitör ve laptopun hdmi desteği + hdmi kablosunun desteklediği versiyon önemli burada. Çözünürlük yükseldikçe de fps değeri düşer. Sistemin ederi 120 civarı olsa gerek. DP kablosu lazım yüksek fps için.

Bende de 1650 Ti var, 4K monitöre bağlayınca çözünürlük otomatik 4K oluyor ve haliyle FPS düşüyor. Sizde de böyle bir durum yaşanıyor olabilir mi?

Hayır 1920x1080 kullanıyorum.
Dahili GPU devre dışı bırakılmaz, 1.ekran zaten dahili grafiğe bağlıdır, öyle olmak zorunda MUX yoksa. 2.ekran NVIDIA'ya mı bağlı?
Bir de monitör 1080p değil mi?

Intel kartı devre dışı bıraktım monitör 1080p HDMI 2.1 sanırım.
Çözünürlük aynı mı?

Evet.
Monitör ve laptopun HDMI desteği + HDMI kablosunun desteklediği versiyon önemli burada. Çözünürlük yükseldikçe de FPS değeri düşer. Sistemin ederi 120 civarı olsa gerek. DP kablosu lazım yüksek FPS için.

HDMI to DP dönüştürücü kablo alsam düzelir mi?
Neyle bağlı? HD mı?

Evet.
Dahili GPU devre dışı bırakılmaz, 1.ekran zaten dahili grafiğe bağlıdır, öyle olmak zorunda MUX yoksa. 2.ekran NVIDIA'ya mı bağlı?
Bir de monitör 1080p değil mi?

Laptop ekranı Intel'e bağlı monitör NVIDIA'ya bağlı ama ayarlardan ekrana girip bakınca tek 1. ekran gözüküyor o ekranda monitör ve NVIDIA'ya bağlı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı