Laptopa Portakkalı Soda Döküldü

Garanti o soda dökülene kadar devam ediyordu. Artık garantisi yok. Cihazı kapatın bataryası çıkarılabilir türden ise çıkarın. İçerisinde olan sıvının tahliye olması için DVD rom kısmına doğru yatırın. Selülozik tiner ile anakartın silinmesi temizlenmesi gerekiyor. Kesinlikle saç kurutma makinası ile kurutmaya çalışmayın!

Hemen ters çevirin ve sıvının akmasını sağlayın. Bataryayı çıkarın ve biraz bekleyin.
Dostum ters çevirdim bezlen klavyeyi sildim saç kurutma makinesi kullanmadım batarya çıkmayanlardan.
Garanti o soda dökülene kadar devam ediyordu. Artık garantisi yok. Cihazı kapatın bataryası çıkarılabilir türden ise çıkarın. İçerisinde olan sıvının tahliye olması için DVD ROM kısmına doğru yatırın. Selülozik tiner ile anakartın silinmesi temizlenmesi gerekiyor.
PC'yi v şeklinde koydum duruyor. DVD ROM'u söktüm senin dediğin gibi yaptım sıvı yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Açıp temizlemeniz gerekebilir, silip kurulayıp bekleyin, bataryayı çıkarın, fişten çekin ve sıcak bi yerde en az 3-4 gün hiç açmadan kurumasını bekleyin.

Evet konuyu kapatabiliriz. Laptopum çok şükür açılıyor. Bütün fonksiyonlar çalışıyor.
Garanti, çalışanlar farketmezse devam eder. Bir iki ay sonra götürürsen normal kirlenme altına alınır. İçini açmanı tavsiye etmiyorum. Eğer açmışisen SSD taktım çıkardım dersin.
Yardım edebilecek var mı? Daha şimdi döküldü garanti devam ediyor.
Şu laptopların yanında yemek yemeyin biraz uzakta tutun. Patlama ihtimali var nede olsa.

Garanti, çalışanlar farketmezse devam eder. Bir iki ay sonra götürürsen normal kirlenme altına alınır. İçini açmanı tavsiye etmiyorum. Eğer açmışisen SSD taktım çıkardım dersin.

Şu laptopların yanında yemek yemeyin biraz uzakta tutun. Patlama ihtimali var nede olsa.
SSD takmayı düşünüyorum. Laptopun altı çok tozlu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı