Laptop'a SSD takmak istiyorum ne önerirsiniz?

mustafay58

Centipat
ASUS Pro P2528LJ-TR751D Core i7-5500U 8 GB 1TB 2 GB 15.6” notebook PC'nin modeli ve özellikleri budur.

1591197031505.png

Size tavsiyem eğer bütçeniz varsa en az 10-15 yıl giden bir SSD olan 860 Pro eğer bütçeniz daha azsa 860 Evo eğer neden SanDisk Toshiba gibi markaları söylemedim diyorsan onlar bu konuda Samsung kadar başarılı Firmware ve modül yapısına sahip değil bu videoda Samsung'un bu konuda ne kadar başarılı olduğunu görebilirsin ☺
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

Önerim Samsung 860 Evo'dur. Ama pahalı derseniz Kingston A400 gibi modeller işe yarayacaktır. Adata SU650, Crucial BX500, Toshiba TR200 gibi modeller kronik sorunlu pek yanaşmanızı önermem. Samsung modüllerini bile kendisi üretiyor ayrıca DRAM modülüne sahip.

Yorumlarda şu var
1. bios ayarlarınızdan uefi yi seçin ve yine bios ta ahci modu devrede olsun. 2. windows flash diski oluştururken uefi gpt seçin.3. format bittikten sonra güncellemeleri de yapın ve ardından samsung magician uygulamasını yükleyin ve rapid modu açın. bu adımları dediğim gibi uygularsanız. hem pc niz saniyeler içerisinde açılır ve kullanırken daha yüksek verim alırsınız.

bunu deneyin.

Yorumlarda şu var.
1. BIOS ayarlarınızdan UEFI'yi seçin ve yine BIOS'ta AHCI modu devrede olsun. 2. Windows flash diski oluştururken UEFI GPT seçin.3. format bittikten sonra güncellemeleri de yapın ve ardından Samsung magician uygulamasını yükleyin ve Rapid modu açın. Bu adımları dediğim gibi uygularsanız. Hem PC niz saniyeler içerisinde açılır ve kullanırken daha yüksek verim alırsınız.

Bunu deneyin.

Anlamadım hocam? Neden bahsediyoruz.

Geri
Yukarı