Laptopa SSD ve HDD beraber takılabilir mi?

Androwoda

Hectopat
Daha fazla  
Ben cidden bir disk alanı sıkıntısı çekiyorum. Oyun satın alıyorum ama indiremiyorum her neyse CD room diye bir şey varmış bu sayede laptopa hem SSD hem HDD takılabiliyormuş. Laptop üzerindeki CD bölgesine ama benim laptopta CD takma yeri yok. Ben laptopuma hem SSD hem HDD taktırabilir miyim buna rağmen?

Dediğiniz işlem şöyle oluyor;
CD ROOM kısmını iptal ediyorsunuz, oraya bir aparat yardımıyla SSD haya HDD takıyorsunuz. Ama sizde CD ROOM yok, yapabileceğiniz şeyler şu şekilde.
Harici bir SSD alırsınız bunu USB ile bağlarsınız.
Kullandığınız diski iptal edip yüksek kapasiteli SSD/HDD takarsınız.
Ayrıca bilgisayarın modeli ne acaba? Belki M2 girişi vardır, oraya ekleme yapabilirsiniz.
Not: Bazı bilgisayarlarda ek SSD için boş yer oluyor. Bunu da modelinizi internette araştırarak bulabilirsiniz.

Ben cidden bir disk alanı sıkıntısı çekiyorum. Oyun satın alıyorum ama indiremiyorum her neyse CD room diye bir şey varmış bu sayede laptopa hem SSD hem HDD takılabiliyormuş. Laptop üzerindeki CD bölgesine ama benim laptopta CD takma yeri yok. Ben laptopuma hem SSD hem HDD taktırabilir miyim buna rağmen?

Boşta yuva varsa takabilirsin eğer yoksa ve alan yetersiz geliyorsa takılı olanı çıkarırsın daha yüksek kapasiteli bir ürün takarsın.

CD ROOM kısmını iptal ediyorsunuz, oraya bir aparat yardımıyla SSD haya HDD takıyorsunuz. Ama sizde CD ROOM yok, yapabileceğiniz şeyler şu şekilde.

HDD Caddy'den bahsediyorsunuz herhalde bende DVD ROM'u iptal ederek HDD taktım.
Ama siz böyle bir şey yapamazsınız.

Bazı laptoplarda DVD yerinde DVD şekilinde plastik parça oluyor. O plastiği çıkarıp Disk cady takılabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı