Çözüldü Laptopa su döküldü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Grizi

Decapat
Yer
Antalya/Fransa
Daha fazla  
Selam, biraz önce laptopun klavyesinin uzerine yarım bardak su döküldü, yani havalandırma kısmından falan girmedi ben de saniyesinde ters çevirip suyu boşalttım ve bezle üstündeki suyu temizledim. Sonra bilgisayarı ters çevirdim ve biraz bekledim daha sonra saç kurutma makinasının soğuk kısmı ile uzaktan hava verdim ve şu an ters bir şekilde duruyor laptop. Suyu temizledikten sonra çalışıyor mu diye kontrol edip kapattım (Çalışıyor. Açmamam gerekiyordu aslinda). Yarına kadar kapalı ve ters bir şekilde bekleteceğim ve servise gotürüp temizlettireceğim. Yanlış yaptığım veya yapmadığım bir şey var mı?
Bu arada bütün elektrik bağlantılarını USB'leri falan cıkarttım ama maalesef batarya kasanın içine gömülü. Laptop şu anda ters V şeklinde, ters bir şekilde duruyor herhalde bataryaya ulaşamaz değil mi?

Son düzenleme:
Çözüm
Selam, biraz önce laptopun klavyesinin uzerine yarım bardak su döküldü, yani havalandırma kısmından falan girmedi ben de saniyesinde ters çevirip suyu boşalttım ve bezle üstündeki suyu temizledim. Sonra bilgisayarı ters çevirdim ve biraz bekledim daha sonra saç kurutma makinesının soğuk kısmı ile uzaktan hava verdim ve şu an ters bir şekilde duruyor laptop. Suyu temizledikten sonra çalışıyor mu diye kontrol edip kapattım (çalışıyor. Açmamam gerekiyordu aslinda). Yarına kadar kapalı ve ters bir şekilde bekleteceğim ve servise gotürüp temizlettireceğim. Yanlış yaptığım veya yapmadığım bir şey var mı?
Bu arada bütün elektrik bağlantılarını USB'leri falan cıkarttım ama maalesef batarya kasanın içine gömülü. Laptop şu anda ters v şeklinde, ters bir şekilde duruyor herhalde bataryaya ulaşamaz değil mi?

Hocam yapabileceğiniz en kötü hatayı yapmışsınız PC'nize su dökülünce temizledikten sonra asla açmayın, siz zaten açmışsınız kısa devre olsaydı açılmazdı direk zaten, 2 - 3 gün beklese ne fark eder bilmiyorum ama siz yine de bekletin ne olur nolmaz, bir daha da direk açmayın su dökülünce çok riskli hareket.
Edit: Anakarta değmeyen ama hala plastik parçalarda su kalmış olabilir o yüzden hareket ettirirken filan tekrar anakarta sıçrayabilir direkt siz 2-3 gün açmayın güzelce temizleyin.
Selam, biraz önce laptopun klavyesinin uzerine yarım bardak su döküldü, yani havalandırma kısmından falan girmedi ben de saniyesinde ters çevirip suyu boşalttım ve bezle üstündeki suyu trmizledim. Sonra bilgisayarı ters çevirdim ve biraz bekledim daha sonra saç kurutma makinesinin soğuk kısmı ile uzaktan hava verdim ve şu an ters bir şekilde duruyor laptop. Suyu temizledikten sonra çalışıyor mu diye kontrol edip kapattım (Çalışıyor. Açmamam gerekiyordu aslinda). Yarına kadar kapalı ve ters bir şekilde bekleteceğim ve servise gotürüp temizlettireceğim. Yanlış yaptığım veya yapmadığım bir şey var mı?
Bu arada bütün elektrik bağlantılarını USB'leri falan cıkarttım ama maalesef batarya kasanın içine gömülü, Laptop şu anda ters V şeklinde ters bir şekilde duruyor herhalde bataryaya ulaşamaz değil mi?
İyice kuruttuysan bir şey olacağını sanmıyorum fakat siz yine de işi sağlama alın.

İstersen pirinçin içine koy 1 gün dursun.

Selam, biraz önce laptopun klavyesinin uzerine yarım bardak su döküldü, yani havalandırma kısmından falan girmedi ben de saniyesinde ters çevirip suyu boşalttım ve bezle üstündeki suyu trmizledim. Sonra bilgisayarı ters çevirdim ve biraz bekledim daha sonra saç kurutma makinesinin soğuk kısmı ile uzaktan hava verdim ve şu an ters bir şekilde duruyor laptop. Suyu temizledikten sonra çalışıyor mu diye kontrol edip kapattım (çalışıyor. Açmamam gerekiyordu aslinda). Yarına kadar kapalı ve ters bir şekilde bekleteceğim ve servise gotürüp temizlettireceğim. Yanlış yaptığım veya yapmadığım bir şey var mı?
Bu arada bütün elektrik bağlantılarını USB'leri falan cıkarttım ama maalesef batarya kasanın içine gömülü, laptop şu anda ters v şeklinde ters bir şekilde duruyor herhalde bataryaya ulaşamaz değil mi?

Artı -2 Eksi
Selam, biraz önce laptopun klavyesinin uzerine yarım bardak su döküldü, yani havalandırma kısmından falan girmedi ben de saniyesinde ters çevirip suyu boşalttım ve bezle üstündeki suyu temizledim. Sonra bilgisayarı ters çevirdim ve biraz bekledim daha sonra saç kurutma makinesının soğuk kısmı ile uzaktan hava verdim ve şu an ters bir şekilde duruyor laptop. Suyu temizledikten sonra çalışıyor mu diye kontrol edip kapattım (çalışıyor. Açmamam gerekiyordu aslinda). Yarına kadar kapalı ve ters bir şekilde bekleteceğim ve servise gotürüp temizlettireceğim. Yanlış yaptığım veya yapmadığım bir şey var mı?
Bu arada bütün elektrik bağlantılarını USB'leri falan cıkarttım ama maalesef batarya kasanın içine gömülü. Laptop şu anda ters v şeklinde, ters bir şekilde duruyor herhalde bataryaya ulaşamaz değil mi?

Şu an sorunsuz çalışıyorsa bir şey olacağını sanmıyorum.

Benim laptopun üzerine yarım litre kola dökülmüştü düzgün temizlik ve kurulamayla çalışmıştı seninkininde bozulacağını sanmam.

Geri
Yukarı