Laptopa termal macun ve bakım ne zaman yapılmalı?

Balci.koray

Femtopat
Yer
BURSA
Daha fazla  
MSI laptopa sahibim. Alalı 1 ay oldu ve günde 6-7 saat oyun oynayan birisiyim. İşlemci 80-90 derecede çalışıyor, fanlarda 5000-6000 RPM arası dönüyor. Bakımlarımı ne zaman yaptırmalıyım? Ayrıca garantiside var ama ben bursada oturuyorum. Servispoint İstanbul'da bakımlarımı nerede yaptırmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI laptopa sahibim. Alalı 1 ay oldu ve günde 6-7 saat oyun oynayan birisiyim. İşlemci 80-90 derecede çalışıyor, fanlarda 5000-6000 RPM arası dönüyor. Bakımlarımı ne zaman yaptırmalıyım? Ayrıca garantiside var ama ben bursada oturuyorum. Servispoint İstanbul'da bakımlarımı nerede yaptırmalıyım?
Genelde termal macunların ömrü baya yüksektir ama genellikle laptop firmaları pek kaliteli termal macun kullanmıyor, daha kaliteli bir termal macun ile değiştirmek sıcaklıkları baya düşürecektir.

Kendin bakım yaptığında garanti dışı kalacaktır. Garantisi bitmediği sürece bakım istemeyecektir. Ya da arayıp sorabilirsin bilmiyorum. Ama çok da takma hocam ya. Kullan gitsin işte. Garantisi bittiğinde bakımını yaptırırsın. Ondan sonra da senede bir yaza doğru yaptırırsın. Hani hava ısınıyor sıcaklık değerleri çok etkilenir diye. Yoksa pek bir sebebi yok yazın yaptır dememin.😂

80-90 işlemci için fazla. Termal macunu eğer kaliteli bir şey sürmedilerse kurumuştur. Laptopların termal macun bakımı kasadan daha zor oluyor. Bilen birisine yaptırmanızı öneririm. Sorun devam ederse soğutma sistemi gerekebilir.

Hangi model?

80-90 işlemci için fazla. Termal macunu eğer kaliteli bir şey sürmedilerse kurumuştur. Laptopların termal macun bakımı kasadan daha zor oluyor. Bilen birisine yaptırmanızı öneririm. Sorun devam ederse soğutma sistemi gerekebilir.

80-90 fazla fakat cihazın garantisi var. Bilen birinden ziyade garantinin yapması gerekmez mi?

6 ayda bir bakım yılda bir termal macun yenilemesi yapmanız gerekir.

Hangi oyunlarda ve ayarlarda 80 90 derece işlemci marka ve modeliniz nedir?

Geri
Yukarı