Laptopa XPG SX8100 almak

trudy

Centipat
Merhabalar İncehesap'ın Gaming gecesi fırsatından yararlanıp XPG SX8100 512 GB aldım 600 liraya. HP 15-DK0014NT model laptopuma takmak istiyorum halihazırda 512 GB SSD'si var fakat yer yetmiyor ve HDD kullanmak istemiyorum. 750 lira da vermek istemiyorum(SX8200PRO). Sogutucu deep cool N9 ex kullanıyorum fakat Laptop'un fanları biraz daha uç kısımda kaldıgı için laptopu kenarları yerine altındaki plastiklerle oturtuyorum sogucuya ve kısmen ise yarıyor fakat baska bir ildeki evimde bıraktım sogutucuyu ve sogutucusuz yüksek performans gerektiren oyunlarda maalesef derecelerde 90'nın üstünü görüyorebiliyorum ,FPS düsmüyor fakat korkutucu degerler. Okuduklarımda SX8100'de sogutma sorunu var ve kontrolleri kötü SX8200 PRO'yu alın kesinlikle seklinde yorumlar gördüm. Simdi gelelim kafamdaki sorulara.

1-2019 Kasım ayında 450 liraya satılıyormus SX8200 PRO'lar sizce eski fiyatlarına dönmeseler bile 600 lira ve altında bulmam mümkün olur mu?(Almak için acelem yok şu an tasınabilir 1TB Seagate HDD'ye yükledim oyun kütüphanelerimi)

2-ısınmadan dolayı bozacakmıs gibi geliyor ama sizce bu ürün benim işimi görür mü ve ömrü kısa olabilir mi?

3-SX8100'ün degerleri 3500/3000 yazıyor yabancı forumlara da baktım okuma hızında problem yok ama yazılanın aksine yazma hızları 2300-2400'lerde; SX8200PRO'nun yazma hızı düsük yazsa da değeri dogru. Bunun nedenini soruyorum bir de bilen varsa.

Fikirlerinizi en kısa zamanda açıkça ve detaylı sekilde belirtirseniz cok sevinirim 14 gün iade sürem var ona göre iade edecegim veya montajını yaptıracagım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı