Laptopta iken sağ kulaklığımdan az ses geliyor ama telefonda sorun yok

Sleim

Picopat
Daha fazla  
JBL T110 Kulaklık Bluetooth Kulak İçi Siyah Mikrofonlu Yorumları, Fiyatı - Trendyol bu kulaklığı 2. alışım öncekini 1.5 yıl kadar sorunsuz kullandım ve çok memnundum. Yenisini dün aldım ve laptopumda kullandığımda sağ tarafın sesi daha kısıktı. Ama telefondayken iki taraf da sorunsuz çalışıyor. Bilgisayara format bile attım sıfırdan -zaten atma niyetim vardı- sürücüleri yeniden silip yüklesem de düzelmedi. Sorunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Jack girişi tam oturmuyor olabilir mi? 2, 5mmlik dönüştürücüye 3mmlik jack takınca bende de aynısı oluyor.
Bu bendede vardı mesela youtubeden şarkı açıyorum ama oyunun sesini vermiyor nöyle bi takım sıkıntısı var bu kulaklığın.
2 yıl aynı kulaklığı kullandım jack girişinden olduğunu sanmıyorum ilk defa böyle bir sorun yaptı yeni gelen kulaklık bozuk olsa ne diye telefonda çalışsın yani.

Kulakligin kendi uygulaması var ise oradan ses balansını ayarlayin ve sağ alttaki ses arttirma azaltma menusune sağ tiklayıp kayittan yurut sekmesine gidin oradan kulaklıginizi bulun ve denge menusunden ayar yapin uygulaya tiklayin.

Ses ayarlarına gidin>Eğer Windows 11'de iseniz o yerden Gelişmiş>Diğer ses ayarları yapın>Kayıttan Yürüt kısmından kulaklığınıza sağ tıklayın en alttan Özellikler'i açın>Düzeyler>Denge O 2 kısmında eşit olduğundan emin olun başta düzelmeyebilir.1-2 kere deneyin sonra eşitlendiğini fark edeceksiniz(umarım :) )

Benden önceki arkadaşlar çözümleri çok güzel bir şekilde anlatmışlar. Eğer bu çözümlerden hiçbiri olmaz ise senin laptopunun kulaklık girişinin içi pislik dolmuş olabilir. Ya da kulaklığın sağ tarafına denk gelen jack girişinden düşük akım geliyor olabilir.
1. anlattığımın çözümü basit kolanya ile ıslatılmış bir peçeteyi çok ince rulo haline getirip jack girişine içine sokarak temizleyebilirsin.
2. anlattığımın ise kolay bir çözümü yok. Çünkü sorunun tam sebebini bilemeyiz fakat büyük olasılıkla lehim yoluyla jack girişini anakartan söküp ve yine lehim yoluyla başka bir jack girişi takarak çözebilirsin.
(Ama benim tavsiyem direkt equalizer ile sağ ve sol kulaklık seslerini dengelemen.)

Geri
Yukarı