Laptopı 8 GB RAM'den 16'ya yükseltme

Yiğit1450

Femtopat
Daha fazla  
8 GB RAM ile 16 GB RAM arasında büyük FPS farkı olur mu? 8 GB RAM'ım var ve oyundayken 7.5'ini kullanıyor. 16'ya geçtiğim zaman FPS artışı olur mu? Ona göre alacağım.

8 GB RAM ile 16 GB RAM arasında büyük FPS farkı olur mu? 8 GB RAM'ım var ve oyundayken 7.5'ini kullanıyor. 16'ya geçtiğim zaman FPS artışı olur mu? Ona göre alacağım.

Eğer ekran kartın çok iyi değilse aman aman bir fark olmaz. RAM takmak, ekran kartını ve işlemcini en üst kapasiteye çıkartır.

Bildiğim kadarıyla RAM artıırmak oyunlarda en fazla 10 FPS oynatır oda en fazla ve laptop kullanıyosunuz bende laptop kullanıyorum 8 GB yeterli ben 16 GB RAM'e çıkaracaktım onun yerine laptopta HDD takılıydı HDD'yi çıkardım SSD taktım FPS'te bir artış olmadı fakat PC 3 dkkada açılıyorsa 7 saniyede falan açılıyor ve HDD de boşa gitmiyor aşağıda verdiğim linkten ne demek istediğimi anlarsınız ben olsam yerinizde eğer HDD varsa SSD'ye Windows'umu kurar eğer SSD zaten varsa paramı cebime koyarım çünkü FPS'iniz değişmez sadece Alt+Tab hızınız artar mapler daha hızlı yüklenir ama SSD takarsanızda aynı şekilde hızlı Alt+Tab ve haritalar hızlı yüklenir vs. yani HDD varsa alltaki verdiğim linkten bakarak hem SSD alırsınız hem de hddnizi kullanırsınız eğer ssdniz varsa paranızı biriktirip kasa almanızı tavsiye ederim teşekkürler.

Çok büyük farkta olabilir pek fark olmayabilir bu senin donanımın ve oynadığı oyuna bağlı değişir.

Yüksek detay yüksek çözünürlüklü bir oyun yüksek ram ihtiyacı duyar. Masaüstü için min 16 GB ram tavsiye ederim.

Eski DDR3 ramli laptoplarda 16 GB pek tavsiye etmem.

Yeni konular

Geri
Yukarı