Laptoplar için kasko var mı?

Bütçe
Aylık 400TL

Kokoreç232

Hectopat
Makaleler
1
Merhabalar daha çok değil 4 ay önce çok iyi bir fiyata aldığım HP Omen 15 EN1015NT laptopum için endişeleniyorum başına bir şey gelecek diye şu an gerek dolar kuru gerek diğer etkenler olsun fiyatı çok pahalı durumda bu yüzden laptopumu kaskolamak istiyorum laptopumdan çok memnunum ama başına bir şey gelirse karşılayamayabilirim laptop kaskosu nereden yaptırırım bilmiyorum ama önerilerinizi bekliyorum.

"Laptop kaskosu" diye bir şey olduğunu sanmıyorum. Ama bozulmasını istemiyorsanız önerebileceğim konular.
Bozulursa format atmakta yardımcı olacak bir konu.
Format atmak istemiyorsanız yedek nasıl alınır gibi bir rehber.
Aslında daha çok fazla adım var ama böyle şeyler dediğinize göre laptop'unuzun içini açmayı bile istemiyorsunuz sanırım.

"laptop kaskosu" diye bir şey olduğunu sanmıyorum. Ama bozulmasını istemiyorsanız önerebileceğim konular.
Bozulursa format atmakta yardımcı olacak bir konu.
Format atmak istemiyorsanız yedek nasıl alınır gibi bir rehber.
Aslında daha çok fazla adım var ama böyle şeyler dediğinize göre laptop'unuzun içini açmayı bile istemiyorsunuz sanırım.

Evet laptopum benim için çok değerli o yüzden açmak istemiyorum ama fiziksel hasarlardan bahsediyorum yazılımsal hataların hepsi ile başa çıkabileceğimi düşünüyorum BIOS harici.

Mağazadan alırken koruma paketi istersen ekstra para verip yapılıyor diye biliyorum. Hepsiburada'da ürünü satın alırken ekstra para verip fixpack koruması mevcut.

Genelde korktuğun şey başına gelir. Altı üstü bir bilgisayar bu kadar endişelenmeye gerek yok.

Açıkçası önceki bilgisayarım ile yolumu ayırmam çok zor oldu çünkü kendisine anlam yüklemiştim BF4 oynar arkadaşlarımla konuşur mutlu olurdum aracılığı ile ve 6 yıl sonra değiştirince üzüldüm tekrar üzülmek veya daha fazla para harcamak istemiyorum.
Abidik gubudik sitelere girmeyin, taşırken düşürmemeye dikkat edin, bir şey olmaz.

Kusura bakmayın ama ya öyle ya böyle bilgisayarların başına bir şeyler geliyor ve cebimde bir başka laptopa ayırabileceğim 11.500TL yok ne kadar dikkat edersek edelim bir şeyler oluyor bu yüzden kasko arıyorum bu paranoyaklık değil.

Sıcaklık değerlerine dikkat eder ve akım korumalı bir prizle kullanırsanız bir şey olacağını sanmıyorum. Güney çip değerlerini ihmal etmeyin. Eski laptopum güney çip arızasıyla bozulmuştu ve yaptıramadım. Bu kadar seviyorsanız bence anakartın biraz özelleşmesi lazım. Kapton bant yoksa yapıştırmanız neme ve sıvı temasına karşı koruyabilir.

Geri
Yukarı