Laptoplar oyunlarda sıkıntı çıkarıyor mu?

Bütçe
13.000TL
"Laptoplar ısınıyor" ibaresi yanlıştır masaüstülerde ısınıyor ama klavyesi anakartın üzerinde olmadığı için çok fark edilmiyor.
Yoksa ben GTA 5 gibi bir oyunu Intel HD 2500 ile 95+ üzeri oynuyorum evet soğutmam o kadar kötü çünkü macunu yokmuş işlemcinin.
Masaüstü bu arada.

Isınma sorunu ile karşılaşırsınız. Bende i7 10750H işlemci var turbo boost kapalı Valorant girdiğim zaman 65 derecelerde geziyor fakat turbo boost açık GTA 5 girersem 90 dereceleri geçtiği oluyor. Fakat arıza yapmaz. Neden yapsın ki?

"Laptoplar ısınıyor" ibaresi yanlıştır masaüstülerde ısınıyor ama klavyesi anakartın üzerinde olmadığı için çok fark edilmiyor.
Hocam masaüstünde ekran kartı, İşlemci ve RAM'lerin kendi soğutmaları var. Bunların üstüne bir de kasadaki soğutma var. Laptoplarda bakır borular ile diğer parçaları soğutan 2 tane küçük fan var.

Laptop kullanıyorum ve imkanın varsa masaüstü almanı tavsiye ediyorum. İşlemcim rekabetçi oyunlarda 87 derecenin altına inmiyor ve ciddi yükseltmeler yapamaman da cabası. Tabii ki daha az ısınan laptoplar da var ama genel durum böyle.

Isınma sorunu ile karşılaşırsınız.
Sorun değil bu. 20 bin liralık, 25 bin liralık laptopta da o işlemci ateş edecek sana. Kaçarı yok. Zarar verecek olsa bu kadar zorlamazlardı işlemcileri.
Kaliteli laptoplarda da fark edilmiyor aslında. En azından W-A-S-D bölümünde. Acer Predator kullanıyorum, klavyenin sol tarafı hiç etkilenmiyor sıcaklıktan. Bunu düşünerek tasarlıyorlar kaliteli laptopları.

Sorun değil bu. 20 bin liralık, 25 bin liralık laptopta da o işlemci yanacak. Kaçarı yok. Zarar verecek olsa bu kadar zorlamazlardı işlemcileri.
Hocam sadece işlemci değil. Bende ekran kartı da çok ısınıyor (rtx 2060). Sadece işlemci olsa dert değil ama ekran kartı olunca yanmasından korkuyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı