Laptoplar oyunlarda sıkıntı çıkarıyor mu?

Bütçe
13.000TL
Hocam sadece işlemci değil. Bende ekran kartı da çok ısınıyor. Sadece işlemci olsa dert değil ama ekran kartı olunca yanmasından korkuyorum.
Bir şey olmaaaz. Üreten mühendisler de farkında ısındığının. ASUS hatta YouTube'ın biriyle atışmıştı bu konu hakkında, biz laptoptaki havalandırma deliklerini bile hesaplayarak açıyoruz demişti.

Monster modellerine bakın. O uymazsa mutlaka AMD Ryzen işlemcili bir model alın.
Hocam Monster sıkıntı yaratabiliyor. Ben alalı 9 ay oldu sadece 1 sorunla karşılaştım ama o da bayağı sinir etti laptopun güç tuşuna basıyorum, sonra geri kapanıyor. Güç gidiyor fakat sonra kendi kendini kapatıyor. Sürekli aç kapa yaptım düzeldi.

O paraya ekran kartı yerine komple aynı ekran kartlı laptop alırsın. Tabi masaüstü ve dizüstü GPU performansları farklı. Ses derken masaüstü kasadaki fanları bir düşün birde dizüstündeki. Masaüstü tabi ki daha fazla ses çıkarır. 192 bit ekran kartlı bir laptop almanı tavsiye ederim. Ben Monster T5 v8.1 kullanıyorum üç tane fanı var, ses sorunum yok, ısı da 80 dereceyi geçmiyor.

Anlayan birisi de bana AMD alma ısınma yapıyor demişti Intel almamı önermişti sizin AMD öneriniz ne için peki?
Ziyaaaa deseydin. Intel yanıyor yanıyor, AMD Ryzen serisi tacı taktı ama maalesef laptop konusunda Ryzen işlemcili model çok yok Intel baskısından dolayı. Üst düzey modellerde neredeyse hiç Ryzen yok. İşlemciye çok takılma ya, direkt laptopu bütün olarak incele. En önemlisi de ekran kartı, oyun için alıyorsan. Oyunu ekran kartı sırtlanır.
@Rodok Nişancısı ekran kartına undervolt yaparak sıcaklığı düşürebilirsin performans düşüşü olmadan. İstersen konu aç, yardımcı olayım istersen.

anlayan birisi de bana amd alma ısınma yapıyor demişti intel almamı önermişti sizin amd öneriniz ne için peki ?

Pek anlamıyormuş demek ki. Laptoplarda Intel ısınıyor AMD Isınmıyor. Ryzen'li laptop kullanıyorum 65 dereceyi geçmiyor.
Hocam Monster sıkıntı yaratabiliyor. Ben alalı 9 ay oldu sadece 1 sorunla karşılaştım ama o da bayağı sinir etti laptopun güç tuşuna basıyorum, sonra geri kapanıyor. Güç gidiyor fakat sonra kendi kendini kapatıyor. Sürekli aç kapa yaptım düzeldi.

Size öyle denk gelmiştir hocam. Arkadaşım 1.5 senedir 2060'lı Tulpar kullanıyor inci gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı