Laptoplarda nasıl i9-10900KF ve i7-10700K kullanılıyor?

Tamamdır. Fakat 11.nesil gözüküyor.
Konu sahibi 10. nesillerden bahsetmiş kusura bakmayın, güncel Semruk modellerine baktım fakat 10. nesil işlemcili modellerde 2070-2080 ekran kartları kullanılıyordu. En güncellerini baz alayım dedim fakat Semruk serisi genel olarak bu yolu izliyor. Masaüstü donanımlarını laptopa taşımışlar.

Bu arada bir incelemesine denk gelmiştim, adaptör olarak bayağı kallavi bir sistem kullanıyor bu cihazlar takdir edersiniz ki. Performans istiyor olabilirsiniz ama taşınabilir olsun derken biraz daha uğraştıran bir sistemle karşı karşıya kalabilirsiniz.

M1X ya da M2 ne zaman çıkacağını ön göremidiğim için mecburen Intel'e yöneleceğim. Yoksa en iyi kompile Big Sur'da aslında haklısınız ama.
Kesin bir tarih yok fakat isminden söz edildi işlemcinin.

Teklonoloji sürekli gelişiyor. Uygun bir anakart yaptırmış olabilirler. Soğutma olayı üzebilir. Masaüstü sistemlerde bile zor olabiliyor.

Saçmalıktan ibaret çok ağır, çok büyük, sıcaklık sorunu oluşur, çok fazla güç tüketir yani bir Laptop'un olması gereken özelliklerin tam tersi var fantastik bir şey yapmak istemişler ama oldukça kullanışsız bir ürün.

Dizüstü bilgisayarda masaüstü işlemci kullanma olayı epeydir var ama hem fiyatı bayağı pahalı, hem cihaz çok kalın ve çok ağır,hem de işlemci daha az performans verebiliyor. 8 çekirdek mobil işlemci olarak bildiğim kadarıyla i7-10870H, 10875H, i9-10980HK, i9-10880H var.
Ayrıca AMD Ryzen 5000 serisinde R7 5800H, 5800HS, R9 5980HS, 5980HX, 5900HS ve 5900HS işlemciler 8C-16T.

Yeni konular

Geri
Yukarı