Laptoplarda oyunlarda nasıl performans arttırılır?

Maksimum değişeceği değer 5 fps olur daha fazlası olmaz daha yüksek fps ler almak istiyorsan donanım değişikliği yapmak zorundasın.

Laptop kullandığım zamanlarda Nvidia denetim masasından oyunların özelliklerini değiştiriyordum. Görselliğe önem veren değerleri Max performans olarak değiştirip açamadığım oyunları bile açardım. Bir sekmede kurulu uygulamaların listesi var oradan oyunu bul yoksa ekle seçeneğiyle exe dosyasını ekle ama tam olarak hatırlamıyorum sekmelerin isimlerini. Nvidia denetim masasını kurcalarsan bulabilirsin.

Laptop kullandığım zamanlarda Nvidia denetim masasından oyunların özelliklerini değiştiriyordum. Görselliğe önem veren değerleri Max performans olarak değiştirip açamadığım oyunları bile açardım. Bir sekmede kurulu uygulamaların listesi var oradan oyunu bul yoksa ekle seçeneğiyle exe dosyasını ekle ama tam olarak hatırlamıyorum sekmelerin isimlerini. Nvidia denetim masasını kurcalarsan bulabilirsin.
Teşekkürler bir de kullanabileceğim performans programları var mı?
Maksimum değişeceği değer 5 fps olur daha fazlası olmaz daha yüksek fps ler almak istiyorsan donanım değişikliği yapmak zorundasın.
Yani PC yi mi değiştireyim ?

Windows 10 un son sürümünü kullanıyorsanız yani 1803 Güç seçeneklerine Nihai performans ilave edelim buradaki linkte yapılanları uygulayın daha sonra
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu video da yapılanları yapın nvidia ekran kartına sahipseniz Nvidia 3D Ayarlarının Yönetilmesi Ayarları ve Fps Arttırma Yöntemleri bu link de bulunanları uygulayın steam hesabınız var ise cpucores maximize your fps adlı programı satın alıp oyunlarınızı bu program ile açın oyunlarınız en azından daha stabil yönde çalışır ancak artacağı 5-10 fps dir fazlasını beklemeyin daha fazla fps almak istiyorsanız donanım değiştirmeniz şarttır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı