Laptopların düşük performans vermesi

acemi007xd

Decapat
Öncelikle merhaba ben 1660 Ti ekran kartına sahip bir laptop kullanıyorum ve işlemcimde i5 9. nesil olmasına rağmen.
Oyun incelemelerine baktığımda hiçbir zaman aynı modelleri kullanan masaüstü PC'lerle aynı performansı alamıyorum.
Tamam termal sıkıntılardan dolayı performans düşüşünü anlıyorum ama neredeyse 2 kat FPS farkları var.
Benim 60 FPS aldığım oyunlarda masaüstü PC'de 110 - 120.
Arası bir FPS değeri oluyor bu normal midir neden acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet, normaldir. Sistemine takılı olan kart, ne kadar 1660 Ti olsa da masaüstüne takılan 1660 Ti'dan daha güçsüz bir kart. Ekran kartın 1660 Ti Max-Q, değil mi? 1660 Ti'ın Max-Q modeli gerçekten üzücü sonuçlar veriyor performans olarak, normal 1660 Ti ile karşılaştırdığımız zaman.

Evet, normaldir. Sistemine takılı olan kart, ne kadar 1660 Ti olsa da masaüstüne takılan 1660 Ti'dan daha güçsüz bir kart. Ekran kartın 1660 Ti Max-Q, değil mi? 1660 Ti'ın Max-Q modeli gerçekten üzücü sonuçlar veriyor performans olarak, normal 1660 Ti ile karşılaştırdığımız zaman.

GPU Z ve CPUID'ye baktığım zaman 1660 Ti olarak gözüküyor Max-Q ibaresi bulunmuyor kendi kullandığım model için

GPU Z ve CPUID'ye baktığım zaman 1660 Ti olarak gözüküyor Max-Q ibaresi bulunmuyor kendi kullandığım model için
Anladım, o zaman Max-Q modeli değildir. Normal 1660 Ti'ın mobil versiyonunu kullanıyorsunuz ama her türlü, o yüzden dediğim gibi; masaüstü PC'lerin aldığı performansları alamaman normal.

Anladım, o zaman Max-Q modeli değildir. Normal 1660 Ti'ın mobil versiyonunu kullanıyorsunuz ama her türlü, o yüzden dediğim gibi; masaüstü PC'lerin aldığı performansları alamaman normal.

Doğrudur bundan bir 3-4 sene önce NVIDIA bir reklam kampanyası vardı güya masaüstü PC'lerle aynı performansı veriyordu yine hüsran o zaman

Yeni konular

Geri
Yukarı