Laptopta 30 FPS sorunu

Celil Tosun

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Abra A5 V11.1 15.6" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook laptopum var 2 gün önce ViewSonic VX2458-C-mhd FreeSync ve 1ms Tepki Süreli 24” 144 Hz Kavisli Monitör model monitör aldım ve HDMI ile kullandım ve oyunlarda bir sorunla karşılaşmadım. Daha sonra display kablo aldım ve 2 tane display girişinden birine taktım. İlk display portu tahminimce doğrudan ekran kartına bağlıydı çünkü nvidia denetim masasında ekran ayarları ve video ayarları gözüküyordu.(normalde laptoplarda gözükmez) Fakat oyunlarda sabit 30 FPS sorunları yaşamaya başladım. Düşey senkronizasyonu kapama gibi çözümleri denedim fakat işe yaramadı. Diğer display portunu denedim o intel grafiğe bağlıydı ve oyunlarda FPS sorunu yoktu. Şimdi asıl sorum şu; Neden monitör ekran kartına bağlıyken 30 FPS sorunu yaşadım?

Konu sahibi, oyunun ayarlarından veya Windows monitör ayarlarından monitöre bağlı FPS sabitleme olabilir, oyun ismiyle ve monitör koduyla aratsana bir Google'dan

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğiniz gibi oyun ayarlarına ve görüntü ayarlarına baktım fakat bir şey bulamadım. Geforce experience'de battery boost'u devre dışı bıraktım şu an 30 FPS yerine 60 FPS'e sabitlendi. Normalde 120 fps alıyorum. FPS sınırını nasıl kaldıracağımı hala çözemedim. Başka bir çözüm öneriniz varsa dinlemek isterim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı