Laptopta bozuk olan onboard ekran kartı yerine AMD nasıl kullanılır?

amirmamir

Femtopat
Daha fazla  
Sony Vaio sVE1513Y1esı.
Intel i7 3632qm.
Harici ekran kartı AMD 7650M.

Dahili ekran kartını görmüyor.

Ortam değişkenleri ile ilgili ayar yaptım yine aygıtlardan görünmedi.
BIOS'ta ekran kartları ile ilgili bir ayar yok. BIOS güncellemesi yapıldı.

Üç işletim sistemi denedim 10, 8.1, 7 hepsinde AMD driverını kurarken ya da açılırken ya mavi ekrana ya da siyah ekrana düştü.

İşletim sistemlerini kurup AMD driverını deneyebiliyorum. Intel grafik driverını kuramıyorum.

Sonuç olarak dahili ekran kartı yokken AMD ekran kartımı kullanma şansım var mıdır arkadaşlar?
Driverın dahili ekran kartını sorgulamasını engelleyebilir miyim?

Merhaba, söylediğiniz gibi BIOS'ta direkt değiştirebileceğiniz bir ayar bulunmamakta. Arkadaşımın da sizin durumunuzun tam tersi durumu olmuştu. Harici ekran kartı bozulmuştu. Bilgisayarcısı BIOS'ta harici ekran kartını devre dışı bırakmıştı. Evet, az önce dediğime ters düşmüş gibi duruyorum fakat bizim görmediğimiz bir diğer tarafı da var BIOS'un. Bu sebep ile belki siz de bir bilgisayarcı ile dahili ekran kartını devre dışı bırakabilirsiniz.

Tabii burada iki durum var. Birincisi her bilgisayarcı BIOS ile uğraşmıyor. İkincisi ise dahili ekran kartını devre dışı bırakmak harici ekran kartını devre dışı bırakmak kadar kolay olmayabilir belki.

Merhaba Ahmet,
Bizim bilmediğimiz bir biosun arka tarafı varsa bu internete düşmez miydi? Arka tarafı derken biosun koduna elle müdahale falan mı?

Dediğin gibi şimdi ekran kartını devre dışı bırakan bir tuş ya da bir jumper bakıyorum ama bulamadım. İ7 işlemcili bilgisayara yazık olmasın.

Sony yardımcı olur mu acaba?

Tabii ki bizim gördüğümüz BIOS'un büyük ihtimalle koduna müdahale etmiştir.

Siz bir anakart işlemleri yapabilen bir bilgisayarcıya götürün. Tabii sizin sorununuz dahili ekran kartında olduğu için ve işlemciyle birlikte çalıştığı için devre dışı bırakılamayabilir de. Bu konu hakkında çok bilgi sahibi değilim.

Sony ile iletişime geçmeyi deneyebilirsiniz ama bu kadar eski bir bilgisayar için zannımca yardımcı olmayacaklardır.

Ayrıca zaten ekran kartını devre dışı bırakan bir tuş veya jumper yok.

Bilgisayarcıyla görüştüm dahili ekran kartınız fabrika çıkışında aktif olmamış olabilir dedi(bilerek yapılan bir işlem bu) . 500 tlye aktif edebilirim dedi eğer anakart uygunsa.

Amd ekran kartın da büyük ihtimal arızalı dedi.

Yeni konular

Geri
Yukarı