Laptop'ta ekran titriyor

sftsft

Hectopat
Arkadaşlar merhaba...

Bir süredir, Laptop'un ekran kısmını arkaya doğru ya da önce doğru oynattığımda, fotoğraflardaki gibi sorunla karşılaşıyorum.

Ekranla tekrar oynadığımda ya sorun düzeliyor ya da titremeli bir hal alıyor.

Sorun neden kaynaklanıyor olabilir?

Bu aşamada acil olarak almam gereken bir önlem var mı?

Not: Fotoğraflardaki ekran değişimleri, onlarca farklı değişimden sadece bazıları... Daha renkli olanlardan, simsiyah versiyonuna kadar onlarca farklı şekle bürünüyor ekran.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    102,3 KB · Görüntüleme: 56
  • 2.jpg
    2.jpg
    106 KB · Görüntüleme: 37
  • 3.jpg
    3.jpg
    91 KB · Görüntüleme: 31
  • 4.jpg
    4.jpg
    278,5 KB · Görüntüleme: 41
  • 5.jpg
    5.jpg
    324,8 KB · Görüntüleme: 49
Arkadaşlar merhaba...

Bir süredir, Laptop'un ekran kısmını arkaya doğru ya da önce doğru oynattığımda, fotoğraflardaki gibi sorunla karşılaşıyorum.

Ekranla tekrar oynadığımda ya sorun düzeliyor ya da titremeli bir hal alıyor.

Sorun neden kaynaklanıyor olabilir?

Bu aşamada acil olarak almam gereken bir önlem var mı?

Not: Fotoğraflardaki ekran değişimleri, onlarca farklı değişimden sadece bazıları... Daha renkli olanlardan, simsiyah versiyonuna kadar onlarca farklı şekle bürünüyor ekran.
Arka panel kırılmış gibi. Servise göndermeniz gerek.

Oynattığızda değiştiğine göre Flex veya girdiği sokette arıza olabilir.

Hocam laptop'u açtığım zaman fotodaki gibi bir manzarayla karşılaşıyorum. Bahsettiğiniz flex ile soket hangi tarafta kalıyor olabilir?
HDD'nin yanında, diklemesine duran bir soket var.İşte o anakarta bağlandığı kısım.Fakat benim dediğim, ekran kısmında ki soket.
Kafanızda şekillenmesi için bu videoyu izlemenizi öneririm.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Laptop modelini Youtube'da aratarak nasıl açıldığına dair videoları izleyin. Daha temkinli bir şekilde cihazı açabilirsiniz.

Geri
Yukarı