Laptopta FIFA 23 oynamak mantıklı mı?

muhammedekilinc

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba dostlar,

Bilgisayarım Monster Abra A5 V19.2
Intel i5 12.Nesil işlemci
RTX3050 Ti 95W Ekran kartı
16 GB RAM özellikli laptopum var.

FIFA 23 satın almayı düşünüyorum ancak PC ile PS arasında fark olduğu söyleniyor ve nisan ayına geldik neredeyse. Ekim gibi genellikle yeni oyun çıkarıyor EA. Bu durumlar içerisinde PC için ve Online oynamak için artık FIFA23'e 600-700 liralar vermek mantıksız mıdır?
Fikirlerinizi merak ediyorum.

Merhaba dostlar,

Bilgisayarım Monster Abra A5 V19.2
Intel i5 12.Nesil işlemci
RTX3050 Ti 95W Ekran kartı
16 GB RAM özellikli laptopum var.

FIFA 23 satın almayı düşünüyorum ancak PC ile PS arasında fark olduğu söyleniyor ve nisan ayına geldik neredeyse. Ekim gibi genellikle yeni oyun çıkarıyor EA. Bu durumlar içerisinde PC için ve Online oynamak için artık FIFA23'e 600-700 liralar vermek mantıksız mıdır?
Fikirlerinizi merak ediyorum.
açıkçası fifaya o kadar para verdikten sonra biraz koyuyor her sene yenisi çıkıyor ben 22 aldım bana göre 23 akıl işi değil fakat keyif senin keyfin

artık FIFA23'e 600-700 liralar vermek mantıksız mıdır
Bu fiyat mantıksız bence. Zaten 2-3 aya GamePass'e eklenir. Ondan 2-3 ay sonra da FIFA 24 çıkar.

GamePass alın 3 yıllık, eminim şu an hala FIFA 22'yi online oynayan baya insan vardır. Ultimate Team oynayan kalmamıştır ama o mod zaten tamamen kanser, asla önermiyorum.

Bende 3070ti, 32gb ram, ryzen 2700x işlemci var. Daha geçen gün performans sorunların ötürü sinirlenip Steam'de olumsuz puan verdim. Başıma gelen olayları tek tek sıralayayım istersen.
Kariyerde modunda korner kullanırken fps 3-5 civarına düşüyor, sonra karşı takım gelip gol atıyor öne geçiyor. Yayın yaparken 2 saati geçersem kesin mavi ekran veriyor, bazen de kafasına eserse 30 dakika içinde mavi ekran veriyor. 1080p'de oynamama rağmen 100fps üzerini göremiyorum. Alt+tab'da veya 2. ekranda bir şey izliyorsan her ekran değişiminde fps drop oluyor toparlaması bazen 10-15 saniyeleri buluyor.
Ha bu arada bazı arkadaşların yazdığı gibi yakında game pass'e gelir o zaman en az 1-2 ay online oynarsın şimdi zaten eskiye göre bir düşüş var online oyuncu sayısında. Bence boşa para verme game pass'e gelmesini bekle.

Bende 3070ti, 32gb ram, ryzen 2700x işlemci var. Daha geçen gün performans sorunların ötürü sinirlenip Steam'de olumsuz puan verdim. Başıma gelen olayları tek tek sıralayayım istersen.
Kariyerde modunda korner kullanırken fps 3-5 civarına düşüyor, sonra karşı takım gelip gol atıyor öne geçiyor. Yayın yaparken 2 saati geçersem kesin mavi ekran veriyor, bazen de kafasına eserse 30 dakika içinde mavi ekran veriyor. 1080p'de oynamama rağmen 100fps üzerini göremiyorum. Alt+tab'da veya 2. ekranda bir şey izliyorsan her ekran değişiminde fps drop oluyor toparlaması bazen 10-15 saniyeleri buluyor.
Ha bu arada bazı arkadaşların yazdığı gibi yakında game pass'e gelir o zaman en az 1-2 ay online oynarsın şimdi zaten eskiye göre bir düşüş var online oyuncu sayısında. Bence boşa para verme game pass'e gelmesini bekle.
Hocam baya kansermis. Yazın belki denerim dedim de 3070 li sisteme bile mavi ekran verdiriyorsa benim PC patlar.

Bende 3070 Ti, 32 GB RAM, Ryzen 2700X işlemci var. Daha geçen gün performans sorunların ötürü sinirlenip Steam'de olumsuz puan verdim. Başıma gelen olayları tek tek sıralayayım istersen.
Kariyerde modunda korner kullanırken FPS 3-5 civarına düşüyor, sonra karşı takım gelip gol atıyor öne geçiyor. Yayın yaparken 2 saati geçersem kesin mavi ekran veriyor, bazen de kafasına eserse 30 dakika içinde mavi ekran veriyor. 1080P'de oynamama rağmen 100FPS üzerini göremiyorum. Alt+Tab'da veya 2. ekranda bir şey izliyorsan her ekran değişiminde FPS düşmesi oluyor toparlaması bazen 10-15 saniyeleri buluyor.
Ha bu arada bazı arkadaşların yazdığı gibi yakında Game Pass'e gelir o zaman en az 1-2 ay Online oynarsın şimdi zaten eskiye göre bir düşüş var Online oyuncu sayısında. Bence boşa para verme Game Pass'e gelmesini bekle.

Bilgisayarlarda neden böyle bir önemsizlik verilmiş anlamış değilim FIFA için...

Bu fiyat mantıksız bence. Zaten 2-3 aya Game Pass'e eklenir. Ondan 2-3 ay sonra da FIFA 24 çıkar.

Game Pass alın 3 yıllık, eminim şu an hala FIFA 22'yi Online oynayan bayağı insan vardır. Ultimate Team oynayan kalmamıştır ama o mod zaten tamamen kanser, asla önermiyorum.

Fiyatlar bu devirde gerçekten çok... Bekleyelim biraz daha:)
Teşekkürler

Geri
Yukarı