Laptopta heatsink ve fani birbirine bağlayan siyah bant koptu

asddsaasddsa

Hectopat
Merhaba arkadaşlar dün akşam laptopu temizlemek için açtım bu bakır boru ve fanı birbirine bağlayan siyah bant koptu, ben de başka bir bant ile tutturdum.
Laptopun sıcaklığını yükte 70 derecede, acaba bant kaydı mı, fan tam soğutma yapamıyor mu? Bu bantın adı ne?

Son düzenleyen: Moderatör:
O bantın işlevi kenardaki boşlukları kapatıp havanın kenarlardan kaçmamasını sağlamak.Ayrıca fanın içeride oynamasını engellemek.Fan ile heatsink arasında boşluk kalmayacak şekilde bantladığınıza emin misiniz?Benim de başıma aynı sorun gelmişti ben yara bandı ile bağlamıştım.Koli bandı bir süre sonra işlevini yitiriyor.

Bende yara bandı ile bantladım sonra gittim elektirik bandı aldım tekrar söktüm bir arkadaşımda elektirik bantıda erir dedi milyoncudan aldım pek iyi bişeye benzmiyor ama şuan yeni sıcaklık gene 70lerde
39040935_1200288716784978_1289904512940638208_n.jpg
@Recep Baltaş sizin bu konuda uzman olarak görüşleriniz nedir hocam.ne tür bir bant ne tür bir malzeme koymak lazım

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı