Laptopta İkinci Monitörde Harici Ekran Kartı Kullanmak

cemccc

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba.

Bir tane 144 Hz'lik monitör aldım laptopa bağlamak için. Bağladım, görüntüyü alıyorum, bu aşamada bir sorun yok ancak bu monitörden sadece 75 Hz görüntü alabiliyorum. Sebebi ise sanırım sistemin yerleşik ekran kartını kullanması; kablo ile sanırım Intel ekran kartına bağlamış oluyoruz.
Ağ Yöneticisinden yerleşik ekran kartını kapadım ancak ikinci monitöre görüntü alamıyorum. Ben her durumda NVIDIA kullanılsın istiyorum. Yok mudur bunun bir yolu? Önerisi olan vard mıdır?

NVIDIA Denetim Masası'ndan yerleşik GPU'yu ekran kartı seçin OpenGL ile görüntü oluşturma GPU sunu da ekran kartınızı seçip deneyin aklıma sadece bunlar geliyor.

NVIDIA Denetim Masası'ndan bu olayı çözebilirsin bence.

Sağ olun yazılımsal değil de donanımsal olduğunu düşünüyorum. Çünkü kabloyu taktığım yer normalde onboard ekran kartı oluyor. Bakalım bilen varsa yardımcı olabilir belki. Teşekkürler
DP varsa onla bağlayın benim monitör 75 HZ HDMI ile bağladığımda max 60 oluyor
Aslında Hdmi ile 75 hz alıyorum şu anda.

Sağ olun yazılımsal değil de donanımsal olduğunu düşünüyorum. Çünkü kabloyu taktığım yer normalde onboard ekran kartı oluyor. Bakalım bilen varsa yardımcı olabilir belki. Teşekkürler

Aslında HDMI ile 75 Hz alıyorum şu anda.

Demek istediğim HDMI ile alabileceğiniz değerden düşük alırsınız. Elinizde Display Port kablosu varsa onla deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı