Laptopta İkinci Monitörde Harici Ekran Kartı Kullanmak

cemccc

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba.

Bir tane 144 Hz'lik monitör aldım laptopa bağlamak için. Bağladım, görüntüyü alıyorum, bu aşamada bir sorun yok ancak bu monitörden sadece 75 Hz görüntü alabiliyorum. Sebebi ise sanırım sistemin yerleşik ekran kartını kullanması; kablo ile sanırım Intel ekran kartına bağlamış oluyoruz.
Ağ Yöneticisinden yerleşik ekran kartını kapadım ancak ikinci monitöre görüntü alamıyorum. Ben her durumda NVIDIA kullanılsın istiyorum. Yok mudur bunun bir yolu? Önerisi olan vard mıdır?

Eğer başka çözüm çıkmazsa HDMI to DP kablosu satın alın hocam 20TL'lik bi'şey.

Dönüştürücü ile Hertz artıramaz. Zaten kullandığı ekran kartı 144 Hz desteklemiyor alamazsın o değerleri çok eski bir kart Intel'in yerleşik kartı daha yüksek performans verir.

Dönüştürücü ile Hertz artıramaz. Zaten kullandığı ekran kartı 144 Hz desteklemiyor alamazsın o değerleri çok eski bir kart Intel'in yerleşik kartı daha yüksek performans verir.
Ben dönüştücümü hertz arttırır dedim DP ile bağlarsa artar onun için de dönüştürücü lazım ama dediğiniz gibi ekran kartı desteklemiyor

Merak ettiğim şey şu yeni bir laptop alsam mesela 15k bandında. Onda da aynı sorunu yaşamayacak mıyım? Sonuçta mux switch olmadıkça aslında ekran kartını hiçbir zaman birincil kullanamayacağım. Sadece uygulama bazında kullanabileceğim. Yeni alacağım laptopta da yerleşik yine 144 Hz desteklemeyecektir diye düşünüyorum

Hayır destekler. Karşılaşmazsın böyle bir sorunla benim monitörüm 144 Hz arkadaşım laptop bağladığında HDMI ile 144 Hertz alabiliyor ekran kartı ve HDMI kablosunun 2.1 desteklemesi ve monitörün HDMI girişinin 2.1 versiyon olması gerekiyor diye biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı