Çözüldü Laptopta Intel ekran kartını devre dışı bırakmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EnesAydn61

Hectopat
Intel ekran kartını devre dışı bırakırsam bir şey olur mu?

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Aygıt yöneticisinden o kartı devre dışı bırakmanız bir şeyi değiştirmez. BIOS üzerinden yapılıyor o işlem ve her BIOS'un bu tür desteği yok.
sanırım benim bios un yok :( peki devre dışı bıraksam ekran flan gidermi

Gitmez ama çözünürlüğünüz düşebilir ve bir kazancınız olmaz. Aygıt yöneticisinden Intel kartı devre dışı bırakmak sadece Nvidia kartın çalışmasını sağlamaz.

BIOS desteklemiyorsa yapmanın tek yolu modlanmış BIOS ile yapmaktır o da tavsiye edilmiyor. Neden devre dışı bırakmaya çalıştığınızı söylerseniz belki farklı çözümler ortaya sunulabilir.

Gitmez ama çözünürlüğünüz düşebilir ve bir kazancınız olmaz. Aygıt yöneticisinden Intel kartı devre dışı bırakmak sadece Nvidia kartın çalışmasını sağlamaz.

BIOS desteklemiyorsa yapmanın tek yolu modlanmış BIOS ile yapmaktır o da tavsiye edilmiyor. Neden devre dışı bırakmaya çalıştığınızı söylerseniz belki farklı çözümler ortaya sunulabilir.
merak :) neyse devre dışı bıraktım bişey olmadı bide bios nasıl modlanır konu dışına çıktım ama biraz

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı