Çözüldü Laptopta Menteşe Sıkışması DC Power Jack'a Zarar Vermiş Olabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yusuufyus

Centipat
Daha fazla  
RAM
Hynix/Hyundai 24
SSD veya HDD modeli
Sandisk SSD
Ekran kartı
NVIDIA GeForce GT 720M / İntel HD Grapichs
Anakart
WB12485453WB0308280V 20298
İşlemci
intel i3-4010U CPU @ 1.70GHz 1.70GHz
Sorunum şöyle sol tarafta olan güç bölgesi konumundaki menteşe sıkıştı sertleşti ve kasayı ittirmeye başladı. Bunun laptop kasası atmaya başladı ve şimdi ayni anda iki sekme açınca bilgisayar kapanıyor(güç kesilmesi yaşıyor batarya devreye giriyor ama art arda yaşanıyor (güç kesilmesi gidip geliyor durmadan ekrana ikide bir şarjınız zayıf uyarısı geliyor tekrar güç gelince gidiyor.) Ama hafif kullanımlarda bir sorun çıkarmıyor. Sorum şu bu bölgede olan DC Power jack giriş parçasına zarar vermiş olabilir mi? Isınma vs herhangi bir sorun yok. Genel olarak içini açınca bakımını yaptım termal macunudur vs. ayrı olarak bu menteşeyi gevşettim ve artık kasaya zarar vermiyor.
Sol üst bölümde oradan başka değişebilecek parça var mı? Yedek parça alıp bunu değişmeyi düşünüyorum yardımcı olursanız sevinirim.

1669477049356.png
1669477095777.png

Kabloyu sallayınca falan asla güç kesilmesi olmuyor garip bir şekilde.

++ işlemci güç durumunu %70 yaptım ve kapanma şimdilik düzeldi önceden de böyle yapmıştım düzelmişti ama yine bozuluyordu sonradan gittikçe düşürüyordum yine düzeliyor sonra yine o değerde bozuluyordu.

1669488167724.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı