Laptopta Nasıl BIOS ayarları sıfırlanır?

MemoArrow

Hectopat
Daha fazla  
Ben BIOS'un ayarlarını nasıl sıfırlayacağımı bilmiyorum. Nasıl sıfırlayacağıma dair yardımcı olur musunuz ? Bi de BIOS ayarlarını sıfırlayınca bilgisayarın hafızasından hiçbir program veya oyun silinmemektedir değil mi ? Yardımlarınız bekliyorum.

BİOS a girdiğinizde ilk sayfada sistemdeki işlemci RAM vb. yazar siz sağ ok tuşuna basın en sağ bölümde default settings yazar ona tıklayın uyarı gelirse evet diyin. Tıkladıktan sonra aynı sayfanın en üstünde kaydet ve çıka tıklayın. Ayarlar sıfırlanmış olacaktır. Bu sıfırlama işleminden sonra dosya kaybınız olmaz.

BİOS a girdiğinizde ilk sayfada sistemdeki işlemci RAM vb. yazar siz sağ ok tuşuna basın en sağ bölümde default settings yazar ona tıklayın uyarı gelirse evet diyin. Tıkladıktan sonra aynı sayfanın en üstünde kaydet ve çıka tıklayın. Ayarlar sıfırlanmış olacaktır. Bu sıfırlama işleminden sonra dosya kaybınız olmaz.
Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar ben 2 gün önce pc min yavaş olduğunu düşünüp overcloack işlemine baş vurmuştum stabil şekilde arttırıyordum ve sonra yanlışlıkla farkında olmadan ayarları en sona çekip cs ye girmişim ve bilgisayarım çöktü ve bilgisayarı yeniden açtım ve overcloack programını sildim :) diğer oyunlarda hiçbir sıkıntı çıkmıyodu işlemciyle ilgili fakat CS:GO da oyunaya basıyorum ev oyun açılıyor siyah ekran verip kapanıyor sonra sorunu gözlemlemek için overcloack programını tekrar indirdim ve sol tarafta üst üste MHZ yazıları var ve altında ne durumda çalıştığını yazıyor tahmin ettiğime göre ben bilgisayarın masaüstündeyken o sayı 500 falan bazı oyunlardada en fazla 1000 e çıkıyor ama CS ye girince bi anda 2500 civarlarına fırlıyor bir arkadaş ta bu sorunu yaşamış yanlış oc yaptığı için GHZ düşürdüm sorun düzeldi dedi ama ben nasıl GHZ düşürüceğimizi bilmiyorum bana nasıl GHZ düşürebileceğimizi anlatabilirmisiniz yada başka bir çözüm yolu önerirmisiniz GHZ düşürme işlemi olmazsa. Benim böyle bir konu açmıştım cs yüzünden bios ayarlarını sıfırlıyacaktım ama bir işe yaramadı oyun yine açılmıyor csgo oyununa özel nasıl GHZ düşürebilirim bir fikriniz varmı.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı