Laptopta oyun oynarken disk kullanımı %100 oluyor

berkayselcuk

Hectopat
Laptopta oyun oynarken 5-30 dk arasında sıklıklarla oyun donuyor, görev yöneticisinde %100 disk kullanımı görülüyor. 5 dk bekleyince disk kullanımı tekrar %50 gibi normal seviyelere düşüyor ve oyun devam ediyor. Oyuna başladığım ilk aylarda sorun yaşamayınca virüs bulaştığını düşünüp Antimalware ile PC'yi temizlemeye çalıştım. O da olmayınca format attım fakat sorun hala devam ediyor. Son zamanlarda da iyice sıklaşmaya başladı bu donmalar. Disk kullanımını düşürecek çözümleri denedim internetten araştırıp fakat bunlar da sorunumu çözmedi.

Aşağıda HD Tune sonuçlarımı ve sorun yaşandığında görev yöneticimin SS'sini paylaşıyorum. Eğer SSD sorunumu çözecekse SSD almaya razıyım ancak çözülebilecek bir problemse yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

boşken disk.png HDTune_Benchmark_WDC_____WD7500BPKX-00HPJ.png HDTune_Error_Scan_WDC_____WD7500BPKX-00HPJ.png HDTune_Health_WDC_____WD7500BPKX-00HPJ.png disk usage.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun HDD kullanmandan kaynaklı. SSD almanı kesinlikle tavsiye ederim. SSD 500GB okuma ve yazma sağlarken Sizin HDD 72MB okuma ve yazmada kaldığından dolayı uygulamalara veri yetiştiremiyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı