Laptopta Power ışığı yanmıyor

SpaceBoi

Decapat
Daha fazla  
Merhaba kardeşime eski bir bilgisayar vermiştim. O da bilgisayarına suyunu dökmüş neyse sonra bilgisayarı açmadan ben suyu boşalttım dik tutarak laptopu. Sonra 3 hafta geçti sadece Power ışığı yanıyordu ama laptop hala açılmıyordu. Şimdi ise içinden elektrik akımı sesleri geliyor, güç ışığı yanmıyor bilgisayar tepki vermiyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Dün 15 saniye powera basılı tuttum prize taktım açıldı 40 dk sonra geri kapandı.

Son düzenleme:
Öyle suyu tutarak dökerek sonrada bilgisayarı fişe takarak çalıştırmaya çalışmak saçma olmuş. Büyük ihtimal kısa devre yaptırdınız. Bilgisayarı görmeden içini açmadan bir şey söyleyemem ama bilgisayarınız çöp bile olmuş olabilir.
Bu tür durumlarda bilgisayar ters v şeklinde konulur 1-2 gün güneş altında beklenir. Ama siz çok geç kalmışsınız.

Öyle suyu tutarak dökerek sonrada bilgisayarı fişe takarak çalıştırmaya çalışmak saçma olmuş. Büyük ihtimal kısa devre yaptırdınız. Bilgisayarı görmeden içini açmadan bir şey söyleyemem ama bilgisayarınız çöp bile olmuş olabilir.
Bu tür durumlarda bilgisayar ters v şeklinde konulur 1-2 gün güneş altında beklenir. Ama siz çok geç kalmışsınız.

Onları yaptım bilgisayar açıldı ama geri kapanıyor kendi kendine.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunu bilmiyoruz ki her şey olabilir. Ama sorun güç düğmesindede olabilir. Ama lütfen götürmeden önce RAM'lere falan iyice bakın. RAM çalma olayı çok oluyor.

Sorunu bilmiyoruz ki her şey olabilir. Ama sorun güç düğmesindede olabilir. Ama lütfen götürmeden önce RAM'lere falan iyice bakın. RAM çalma olayı çok oluyor.

Hocam bilgisayar kapalıyken Power tuşuna basılı tuttuğumda bilgisayarın içindekş elektrik akımı sesi gidiyor ama elimi çektiğimde geri geliyor.

Geri
Yukarı