Laptoptaki DVD ROM ile oyun yazılabilir mi?

NightFlowey

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar, elimde PS3 için oyun var ama PS3 bozuk. Ben de PS3 emulator ile oynamak istiyorum. Böyle bir şey mümkün mü?

Emülatör ile oynayabilirsiniz ama optimizasyon sorunu yaşama ihtimaliniz var. Oyun GTA 5 gibi büyük boyutlu değilse masraftan kaçınmak için DVD kullanmış olabilirler.

PS3 oyunları doğrudan PC üzerinde çalışmaz. @(Ry)Zen'siz olmaz. 'ın da dediği gibi emulatör kullanmanız gerekiyor. PS3 emülatörlerinin durumu da ortada. İyi bir PC'niz yoksa pek iyi bir sonuç alamayabilirsiniz.

Blu-Ray farklı bir teknoloji mi?
Disk teknolojisi. CD-DVD arasındaki fark gibi. CD 700MB depolar DVD en düşük 4GB depolar BlueRay ise en az 25GB depolar diye biliyorum. Şu an 50GB'a kadar depolama yapabiliyor diye biliyorum çift katmanlı BluRay diskler.

Blu-Ray farklı bir teknoloji mi?
PS4'de de var galiba. :D
PS3, PS4 ve Xbox One(lar) Blu-Ray kullanıyor. (Xbox 360 DVD kullanıyordu)

Blu-Ray adı üstünde mavi lazer kullanarak veriyi disc yüzeyine yazıyor. Mavi lazerin dalga boyu kırmızıya göre daha küçük olduğu için daha küçük pit'leri(disc yüzeyindeki çukur) okuyup yazabiliyor. Bu sayede tek katmanda 27 GB çift katmanda ise 54 GB'ye kadar veriyi 12 cm çapındaki disc üzerine yazabiliyor.

Ek bilgi:
Eğer; Manyetik tabanlı bir kayıt söz konusu ise (HDD, Floppy gibi) içerisindeki plakanın ismi Disk olarak yazılır. K ile.
Eğer; Optik, tabanlı bir kayıt söz konusu ise (CD, DVD, HD-DVD, Blu-Ray gibi) plakanın ismi Disc olarak yazılıyor. C ile.
Türkçe'ye ikisi de K ile geçmiş ancak fark bu.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı