Laptoptaki ekran kartı modeli nasıl öğrenilir?

TH6

Decipat
Arkadaşımın dizüstüne format atmak için almıştım. Format atmadan önce sıkıntı çıkmasın diye her şeyi en güncel haline getirecektim. Ama aygıt yöneticisinde NVIDIA yerine "Microsoft temel görüntü bağdaştırıcısı" vardı. Güncellemeyi denedim fakat zaten en yüksek sürüm yüklü dedi. NVIDIA olduğunu nereden bildiğimi sorarsanız bilgisayarın üzerinde etiket olarak var ama orada da özellikleri yazmıyor yani sitesinden indiremiyorum. Belki sıkıntı format atınca düzelir dedim düzelmedi. Ben bu NVIDIA'nın özelliklerine nereden bakarım? (dahili olarak da Intel(R) HD Graphics 4000 var.)

Aygıt Yöneticisi>Microsoft temel görüntü bağdaştırıcısı>Ayrıntılar>Özellik(Donanım Kimlikleri)
Bu kısımda çıkan PCI\VEN_10DE.... gibi yazıyı aratırsanız modeli net bir biçimde öğrenebilirsiniz.

Arkadaşımın dizüstüne format atmak için almıştım. Format atmadan önce sıkıntı çıkmasın diye her şeyi en güncel haline getirecektim. Ama aygıt yöneticisinde NVIDIA yerine "Microsoft temel görüntü bağdaştırıcısı" vardı. Güncellemeyi denedim fakat zaten en yüksek sürüm yüklü dedi. NVIDIA olduğunu nereden bildiğimi sorarsanız bilgisayarın üzerinde etiket olarak var ama orada da özellikleri yazmıyor yani sitesinden indiremiyorum. Belki sıkıntı format atınca düzelir dedim düzelmedi. Ben bu NVIDIA'nın özelliklerine nereden bakarım? (dahili olarak da Intel(R) HD Graphics 4000 var.)
Windows + R tuşu, CMD diye bir pencere açılır, diğerlerinin dediği gibi dxdiag yazın, soru sorarsa hayır de ve yeni açılan pencerede yazar.

Dizüstünün altında barkod şeklinde bir etiket varsa orada genel bir kod yazar modele dair, o kodu girince hangi marka/model/bölge ise ona göre tüm bilgiler çıkar.

Yeni konular

Geri
Yukarı