Çözüldü Laptoptan anakarta BIOS güncellemesi yapılır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Buradaki anakart masaüstü sistemin anakartı galiba. Normal BIOS güncellemesi yapmak yerine böyle bir yöntem düşünmenizden de elinizdeki işlemcinin BIOS güncellemesiyle desteklendiğini, elinizde de BIOS güncellemek için eski bir işlemci olmadığını varsayıyorum.

Bir kere böyle bir durumda laptopı anakarta istediğiniz şekilde bağlayın, anakart laptopı tanımayacaktır ki. Normalde de kabloyla böyle bir bağlantı yapılmaz, ikisi arasındaki veri alışverişi farklı şekillerde yapılır.

Anakartınızda BIOS Flashback gibi bir özellik yoksa eski işlemci bulmaktan başka çareniz yok.
Buradaki anakart masaüstü sistemin anakartı galiba. Normal BIOS güncellemesi yapmak yerine böyle bir yöntem düşünmenizden de elinizdeki işlemcinin BIOS güncellemesiyle desteklendiğini, elinizde de BIOS güncellemek için eski bir işlemci olmadığını varsayıyorum.

Bir kere böyle bir durumda laptopı anakarta istediğiniz şekilde bağlayın, anakart laptopı tanımayacaktır ki. Normalde de kabloyla böyle bir bağlantı yapılmaz, ikisi arasındaki veri alışverişi farklı şekillerde yapılır.

Anakartınızda BIOS Flashback gibi bir özellik yoksa eski işlemci bulmaktan başka çareniz yok.

Çözüm
Anakart başka bilgisayarda mı? Laptop'a neden bağlıyorsunuz?
Yoksa laptop'un anakartı için mi yükseltme soruyorsunuz?
0dan bir bilgisayar toplayacağım.Alacağım anakart, alacağım işlemciyi bios sürümü olarak desteklemiyor.Elimde ne o anakartı destekleyen bir işlemci ne de anakartta USB flashback yok.Bende laptopu USB girişi ile anakarta bağlayarak BIOS güncellemesi yapabilir miyim? Diyorum.

Teşekkürler

0'dan bir bilgisayar toplayacağım. Alacağım anakart, alacağım işlemciyi BIOS sürümü olarak desteklemiyor. Elimde ne o anakartı destekleyen bir işlemci ne de anakartta USB flashback yok. Bende laptopu USB girişi ile anakarta bağlayarak BIOS güncellemesi yapabilir miyim? Diyorum.

Teşekkürler

Ürünün servisini arayarak böyle bir hizmet verip vermediklerini sorabilirsiniz.
Sizin dediğiniz durum biraz BIOS programmer işini dönüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı